Zverejnili spis o pedofilovi Epsteinovi. Zmieňuje Billa Clintona a sex britského princa Andrewa s 15-ročnou

Jeffrey Epstein (vľavo) a Bill Clinton (Zdroj: Facebook)

Americký súd publikoval rozsiahly spis súvisiaci so zločinnými aktivitami pedofilného miliardára Jeffreyho Epsteina. Podľa informácií v ňom obsiahnutých sa mal sexu s neplnoletými dievčatami naozaj dopúšťať aj britský princ Andrew. Na viacerých miestach sa tiež spomína prítomnosť amerického exprezidenta Billa Clintona na Epsteinovom súkromnom ostrove plnom orgií.

V jednej z najsledovanejších pedofilných káuz súčasnosti, ktorej stredobodom je, respektíve bol americký finančník Jeffrey Epstein, vyplávali na povrch nové skutočnosti. Informácie sa podarilo rozšíriť či potvrdiť vďaka súdnemu spisu, ktorý o jeho nelegálnych aktivitách nedávno zverejnil súd v New Yorku.

Dokument, ktorý pozostáva z neuveriteľných 2-tisíc strán, vrhá zlé svetlo mimo iných aj na tak prominentných politikov, akými sú britský princ Andrew či niekdajší americký prezident a partner Hillary Clintonovej Bill Clinton.

Všetko, čo si bude priať

Spis o ostrovnom monarchovi napríklad prezrádza, že sa mal na Epsteinovom súkromnom ostrove intímne zblížiť s vtedy 15-ročnou Virginiou Guiffreovou, ktorá mala dať princovi Andrewovi „čokoľvek si bude prijať a následne hlásiť všetky detaily sexuálneho zneužitia“ priamo miliardárovi. Ten mal kompromitujúce informácie neskôr využívať pre svoj osobný a biznisový prospech.

Guiffreová podľa spisu spomína, že ju princ zneužil v kúpelni a neskôr v spálni. Nechoval sa však hrubo a údajne jej mal za styk poďakovať. Neskôr malo prísť k sexuálnym aktivitám na ďalších dvoch miestach. „Nemohla som uveriť tomu, že bol do toho zapletený aj člen kráľovskej rodiny,“ vravela.

Spis, ktorý je súčasťou súdneho pojednávania spred piatich rokoch, tiež popisuje, že sa britský princ snažil za Epsteina lobovať a zaistiť mu pred súdom čo najlepšiu pozíciu. Andrew v rozhovore pre BBC povedal, že pobyt na Epsteinovom súkromnom ostrove Little Saint James na amerických Panenských ostrovoch „nebol vhodný pre člena kráľovskej rodiny“. Stretnutie s Guiffreovou ale poprel.

Klamú svedkovia o Clintonovi?

Veľké nejasnosti panujú aj o závažnosti aktivít Billa Clintona. Jeho meno sa v dokumente skloňuje v súvislosti s prepisom telefonického rozhovoru medzi Guiffreovou a jej advokátmi. V ňom obeť zneužívania hovorí, že Clinton spolu s ďalšími vplyvnými ľuďmi letel Epsteinovým privátnym lietadlom. Neskôr ho mala vidieť priamo na ostrove.

„Opýtala som sa ho (Epsteina), čo tam robí a on mi odpovedal, že mu (Clinton) dlhuje láskavosť,“ uvádza sa v dostupnom prepise telefonátu z roku 2011. Avšak nevidela ho správať sa nevhodne. O prezidentovej prítomnosti na ostrove sexuálnych orgií sa tiež zmieňuje jeden zo zamestnancov pracujúcich na ostrove. Hovorkyňa Clintona však hovorí o klamstvách.

Vlani vyrukovala kancelária Billa Clintona s tvrdením, že niekdajší šéf Bieleho domu svojho času cestoval Epsteinovým súkromným lietadlom a navštívil jeho newyorský byt. Exprezident sa tiež pri pofidérnom kontakte obhajoval tvrdením, že nemal tušenie, že sa pedofil Epstein pred rokmi priznal k niekoľkým sexuálnym zločinom.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

35

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter