Salvini si zaslúži vďaku, hovorí v odozve na zbavenie jeho imunity maďarský minister zahraničia

Matteo Salvini (Zdroj: SITA)

Taliansky exminister vnútra a senátor Matteo Salvini, známy svojimi anti-imigračnými postojmi, si podľa šéfa maďarskej diplomacie zaslúži „vďaku a ocenenie“. Péter Szijjártó sa takto vyjadril v reakcii na to, že taliansky Senát zbavil Salviniho imunity a vydal ho tak na stíhanie v kauze nelegálneho zadržiavania migrantov.

Salvini sa podľa maďarského ministra zahraničných vecí rozhodol ochrániť Taliansko aj Európu a „dokázať, že to, čo Maďarsko robí na súši, možno robiť i na mori a že je možné chrániť pozemné európsku hranicu rovnako ako námorné“.

Szijjártó tvrdí, že taliansky exminister vnútra ukázal svojou činnosťou, že Brusel klame, keď tvrdí, že chrániť námorné európsku hranicu je nemožné. „Stačí iba brať naše zákony vážne a vymáhať ich. Pre prekročenie hranice platia pravidlá a dodržiavať ich musia všetci,“ cituje slová šéfa maďarskej diplomacie český portál iDnes.cz.

Bývalého talianskeho ministra vnútra viní sicílska prokuratúra z nelegálneho zadržiavania osôb, za čo mu v prípade dokázania viny hrozí až 15 rokov väzenia. Salvini vlani v lete nechcel dovoliť vylodenie stoviek migrantov z lode španielskej mimovládnej organizácie Open Arms. Urobil tak až v auguste po takmer troch týždňoch, keď to už nariadila sicílska prokuratúra.

— TOP

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

14

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...