Maďarsko zatiaľ neplánuje meniť opatrenia, končí však testovanie hradené štátom

Slovinsko-maďarská hranica (Zdroj: SITA)

Maďarsko zatiaľ neplánuje meniť opatrenia zamerané proti šíreniu nového koronavírusu. Vyjadril sa tak premiér Viktor Orbán v rannom vysielaní Kossuth Rádió. Ľudia by podľa neho nemali pre leto a Balaton zabudnúť, že vírus je stále medzi nimi. Súčasné obmedzenia sú podľa Orbána dobre nastavené a ich zmeny by priniesli len nové riziká.

Jedna zmena však od soboty čaká ľudí prichádzajúcich z rizikových krajín označených ako červené a žlté. Povinné testovanie im už totiž nebude hradiť Maďarsko.

Krajina v polovici júla zmenila nariadenia týkajúce sa vstupu na svoje územie, pričom jednotlivé krajiny rozdelila na červené, žlté a zelené.

Občania Maďarska a ich príbuzní môžu prísť zo zelenej krajiny bez zdravotnej kontroly. Ak prichádzajú zo žltej alebo červenej krajiny, musia sa na hraniciach podrobiť zdravotnej prehliadke a absolvovať 14-dňovú karanténu. Výnimku tvoria tí, ktorí predložia dva hodnoverné negatívne testy na koronavírus, medzi ktorými je odstup 48 hodín a absolvovali ich počas predchádzajúcich piatich dní. V prípade žltých krajín pritom môžu karanténu opustiť po jednom negatívnom teste, aj keď neskôr musia absolvovať aj druhý, zatiaľ čo v prípade červených krajín sú potrebné dva negatívne testy.

Ľudia, ktorí nie sú maďarskými občanmi, môžu zo žltých krajín pricestovať za rovnakých podmienok ako maďarskí občania, ale z červených je pre nich vstup do krajiny zakázaný.

Od prvého augusta budú musieť pritom náklady na testovanie znášať samotní ľudia.

Podľa štatistík americkej Johns Hopkins University Maďarsko dosiaľ potvrdilo 4 505 prípadov nákazy novým koronavírusom a 596 súvisiacich úmrtí.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

V Česku potvrdili ďalších 323 ľudí nakazených koronavírusom

V Česku potvrdili ďalších 323 ľudí nakazených koronavírusom

Česká republika zaevidovala za uplynulých 24 hodín ďalších 323 potvrdených prípadov nákazy novým koronavírusom. Je to najvyšší denný nárast v krajine od 3. apríla. Ochorenie COVID-19 potvrdili od začiatku pandémie 18 060 osobám, pričom 12 749 sa už..