Kočner prirovnal svoj proces k procesu s Miladou Horákovou

Marian Kočner (Zdroj: SITA)

Marian Kočner obžalovaný v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej vo svojej záverečnej reči uviedol, že jeho proces pripomína proces voči českej političke Milade Horákovej. Tá bola popravená počas komunistických politických procesov v 50. rokoch minulého storočia.

Pojednávanie v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej pokračuje dnes prednášaním záverečných rečí a chýli sa tak ku koncu. Marian Kočner, ktorému sa kladie za vinu objednanie vraždy novinára, prirovnal vo svojej záverečnej reči tento proces k procesu s Miladou Horákovou.

„Táto kauza je nazývaná médiami kauzou roka, desaťročia, najväčšia v histórii Slovenska. Tento proces možno prirovnať k procesu s Miladou Horákovou,“ uviedol Marian Kočner. Dodal, že Kuciak bol len jedným z mnohých novinárov, ktorý o ňom písali za posledných 25 rokov.

Kočner tiež kritizoval prokuratúru za to, že za dva roky nijako nezabránila únikom zo spisu a medializácii údajne nepravdivých informácií. Zároveň mal vraj z médií pocit, podľa toho ako písali o spomínanom procese, že sú na inom pojednávaní ako on sám.

Horáková bola česká politička, ktorú popravili behom komunistických politických procesov v 50. rokoch 20. storočia. Za svoju neústupnosť počas týchto procesov sa stala symbolom odporu proti komunistom.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

7

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...