Kyselica mlčí a zostáva poslancom. Drucker hovorí o zlatom fonde dejín politickej arogancie

Tomáš Drucker (Zdroj: SITA)

Lukáš Kyselica, ktorý kandidoval do parlamentu ako tajný agent, arogantne odmietol čokoľvek povedať o svojom pôsobení vo Vojenskom spravodajstve, píše politik Tomáš Drucker. Táto arogancia je podľa neho už stálicou komunikácie novej vlády.

„Zlatý fond dejín politickej arogancie,“ komentuje dianie v Národnej rade Slovenskej republiky politik a predseda strany Dobrá voľba Tomáš Drucker. Na sociálnej sieti vo svojom príspevku tým reaguje na kauzu okolo bývalého štátneho tajomníka Lukáša Kyselicu.

Niekdajší štátny tajomník mal dnes svoju kauzu vysvetľovať na brannobezpečnostnom výbore NR SR. Ten ho však podržal a hlasovaním sa uzniesol na tom, že nie je kompetentný zaujímať k prípadu stanovisko.

Kyselica však veľa nenarozprával nielen tam, ale aj po následnom brífingu.„Môžem povedať, že som vždy pracoval a aj pracujem podľa svojho najlepšieho vedomia, svedomia a presvedčenia. Čo sa týka môjho odstúpenia, nechcel som polarizovať spoločnosť. Neutekám, nerezignoval som, odchádzam späť do parlamentu,“ znelo jeho jediné ucelené vyjadrenie.

Ani si nepriznal chybu

„Matovičov agent–hrdina Lukáš Kyselica poslancom parlamentu o pôsobení v tajných službách odmietol čokoľvek povedať. S aroganciou, ktorá je už hlavným spôsobom komunikácie súčasnej vlády, si ani nepriznal chybu,“ píše Drucker.

Pripomína, že Kyselica klamal a porušil zákon, keď kandidoval do parlamentu ako člen Vojenského spravodajstva. Napriek tomu sa teraz vracia do poslaneckých lavíc argumentujúc tým, že dostal mandát od voličov.

HRDINOVIA POLITICKEJ AROGANCIETo, čo sa dnes odohralo v Národnej Rade sa zapíše do zlatého fondu dejín politickej…

Posted by Tomáš Drucker on Friday, July 31, 2020

Dôkladné vyšetrenie

„Takto sa tento obrovský škandál nesmie skončiť. Premiér Matovič pred pár dňami verejne obvinil vojenské spravodajstvo, že sa nasadením Kyselicu snažilo ovplyvniť voľby a zabrániť vzniku vlády,“ pripomína predseda Dobrej voľby.

Opakuje premiérové slová o tom, že len diktátori zneužívajú tajné služby voči svojim politickým oponentom. Chce preto, aby sa dôkladne vyšetrila úloha Lukáša Kyselicu. .

„Buď Slovensko čelí najhoršej kauze manipulácie volieb vo svojej histórii. Alebo Igor Matovič opäť bohapusto a bez zábran klame, len aby zakryl ďalšiu kauzu svojej čoraz trápnejšej vlády,“ dodáva Drucker.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

22

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Novou predsedníčkou strany Za ľudí sa stala Veronika Remišová

Novou predsedníčkou strany Za ľudí sa stala Veronika Remišová

Novou predsedníčkou strany Za ľudí sa stala Veronika Remišová. Rozhodli o tom delegáti na dnešnom sneme strany v Trenčianskych Tepliciach. Podpredsedníčke vlády a ministerke investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie odovzdalo svoj hlas 76 delegátov snemu, kým jej protikandidát..