Je nepochybné, že sa zasahovalo do kumunikácií z Threemy, tvrdí advokátka Aleny Zsuzsovej

Alena Zsuzsuová (Zdroj: SITA)

Komunikácia z aplikácie Threema medzi Marianom K. a Alenou Zs. nie je komplexná a existuje viacero jej verzií. Uviedla to v rámci záverečnej reči v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka pred Špecializovaným trestný súdom v Pezinku obhajkyňa obžalovanej Aleny Zs. Júlia Vestenická.

Podľa nej je zároveň nepochybné, že sa do obsahu komunikácií zasahovalo. „Vyplynulo to z dokazovania,” povedala. Podľa Vestenickej nikto nespochybňuje, že Alena Zs. a Marian K. spolu komunikovali, no podľa nej to neznamená, že spolu páchali trestnú činnosť.

Vestenická takisto spochybnila svedectvo odsúdeného Zoltána Andruskóa. „Vo viacerých smeroch, a to podstatných, neuvádzal pravdu,” povedala s tým, že pôvodne obvineného Andruskóa orgány činné v trestnom konaní na pozíciu svedka pripravili. „Svoje výpovede menil a menil ich za pochodu,” povedala Vestenická. Pripomenula tiež, že v pôvodnej verzii vyšetrovateľov bol za vraha Kuciaka a jeho snúbenice označený Tomaš Sz. a nie Miroslav M., ktorý sa ku skutku priznal. Ohľadom priznania Miroslava M. podľa nej existuje množstvo nezodpovedaných otázok. „Skutok tak, ako ho Miroslav M. opísal, je veľmi nepravdepodobné, že sa stal,” vyhlásila obhajkyňa. Dodala, že navrhuje, aby jej klientka Alena Zs. bola spod obžaloby v plnom rozsahu oslobodená.

Podľa obhajkyne Tomáša Sz. Ivany Kochanskej neexistuje jediný dôkaz, ktorý by jej klienta spájal so skutkami, pri ktorých vyhasli ľudské životy. Marian K. si podľa nej ako úspešný podnikateľ mohol na chystanú vraždu novinára najať profesionálov a nie amatérov ako Tomáš Sz. a Miroslav M. Vyšetrovanie vraždy Kuciaka podľa nej navyše obsahuje elementárne chyby, ktoré znemožnili napríklad určiť presný čas smrti obetí.

Kochanská zdôraznila výpoveď Miroslava M., ktorý podľa nej vypovedal, že ho Tomáš Sz. iba zaviezol do Veľkej Mače. Obžalovaný si pritom podľa advokátky myslel, že Miroslav M. ide Kuciaka len zbiť.

Obžalovanými v kauze vraždy Jána Kuciaka, Martiny Kušnírovej a v prípade ďalších skutkov sú podnikateľ Marian K., jeho známa Alena Zs. a bývalý policajt Tomáš Sz. Podľa prokuratúry zadala objednávku vraždy Kuciaka Alena Zs. Zoltánovi Andruskóvi, ktorý objednávku zadal Tomášovi Sz. a Miroslavovi M. Ten priznal, že zastrelil Kuciaka aj jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú. Taktiež sa priznal k vražde podnikateľa Petra Molnára z roku 2016.

Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú zastrelili 21. februára 2018 v ich dome v obci Veľká Mača v okrese Galanta. Kuciak bol investigatívnym novinárom portálu Aktuality.sk a okrem iného sa zaoberal kauzami podnikateľa Mariana K.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

2

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...