Premiér znovu porušil zákon. Býva v neskolaudovanom dome

Igor Matovič (Zdroj: SITA)

Igor Matovič si môže pripísať do zbierky ďalšiu kauzu – premiér totižto býva v neskolaudovanom dome. Pokiaľ do pár dní nepožiada o vydanie kolaudačného rozhodnutia, hrozí mu pokuta viac ako 30-tisíc eur. K prehrešku sa dokonca sám priznal.

Po trampotách s diplomovou prácou má predseda vlády Igor Matovič problém aj s vlastným domom – býva totiž v neskolaudovanej nehnuteľnosti, informuje televízia Markíza. Šéf OĽaNO má nápravu situácie len pár dní, v opačnom prípade mu hrozí pokuta do výšky 33-tisíc eur.

Stavebný úrad v Trnave doteraz nevedel, že spomínaný dom je obývaný. „Stavebný úrad nemá možnosti, aby zisťoval, či v novopostavených domoch niekto býva alebo nie,“ uviedla Veronika Majtánová hovorkyňa a vedúca Úseku komunikácie a marketingu mesta Trnava.

Posledné tajomstvo?

Premiér sa však sám k bývaniu v neskolaudovanej budove priznal. Uviedol to minulý týždeň, vraj ako svoje posledné tajomstvo. Keď stavebný úrad zistil, že Matovič býva v dome bez kolaudačného povolenia, začal konať.

Podľa svojich slov si Matovič plánuje požiadať o vydanie kolaudačného rozhodnutia v dohľadnej dobe. To, kedy presne si zákonné povinnosti splní, sa televízii zistiť nepodarilo a to ani od Úradu vlády.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

22

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Novou predsedníčkou strany Za ľudí sa stala Veronika Remišová

Novou predsedníčkou strany Za ľudí sa stala Veronika Remišová

Novou predsedníčkou strany Za ľudí sa stala Veronika Remišová. Rozhodli o tom delegáti na dnešnom sneme strany v Trenčianskych Tepliciach. Podpredsedníčke vlády a ministerke investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie odovzdalo svoj hlas 76 delegátov snemu, kým jej protikandidát..