India hlási vyše 50-tisíc nových prípadov nákazy, vláda uvoľňuje obmedzenia

(Zdroj: SITA)

India za uplynulých 24 hodín zaregistrovala ďalších 55 079 infikovaných novým koronavírusom a tiež 779 mŕtvych. Od vypuknutia pandémie tak krajina eviduje celkovo 1 638 871 nakazených a 35 747 mŕtvych.

Vláda vyhlásila, že od soboty zruší zákaz nočného vychádzania a od stredy môžu otvoriť joga centrá či posilňovne. Vláda takisto zrušila medzištátne obmedzenia týkajúce sa pohybu osôb a tovaru. Otvorí tiež hotely v hlavnom meste, ktoré slúžili ako ubytovne pre ľudí v karanténe. V Naí Dillí začiatkom mesiaca hlásili denný nárast okolo 3 500 osôb, v súčasnosti ich je približne tisíc denne.

Ministerstvo vnútra uviedlo, že metro, kiná, plavárne, zábavné parky, bary či divadlá zostanú zatvorené minimálne do 31. augusta. Prísnejšie opatrenia platia v oblastiach, ktoré považujú za ohniská nákazy.

V piatok otvorili po takmer štyroch mesiacoch indonézsky ostrov Bali pre domácich turistov. Návštevníci však musia dodržiavať prísnejšie obmedzenia v hoteloch, reštauráciách a na plážach. Pre zahraničných turistov bude obľúbená destinácia otvorená od 11. septembra.

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...