Šéfka EK obhajuje rozhodnutie, podľa ktorého zóny bez LGBT agendy nedostanú peniaze

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová (Zdroj: SITA)

Šiestim poľským mestám, ktoré sa vyhlásili za zónu bez LGBT ideológie, sa neujdú granty z Európskej komisie. Šéfka komisie Ursula von der Leyenová rozhodnutie obhajuje.

Ursula von der Leyenová obhajuje rozhodnutie, podľa ktorého tzv. „zóny bez LGBT ideológie“ nedostanú granty z Európskej únie, informuje agentúra TASR. Takéto zóny začali vznikať v niektorých poľských mestách a obciach.

Šéfka EK informovala na sociálnej sieti, že podľa nej ide o boj proti rovnosti. „Naše zmluvy zabezpečujú, aby každý človek v Európe mohol byť tým, kým je, žiť tam, kde sa mu páči, milovať, koho chce a mať také vysoké ciele, aké chce,“ napísala.

Únia rovnosti

Podľa svojich slov bude pokračovať v boji za „Úniu rovnosti“. Reagovala tak na poľské protesty po odmietnutí Európskej komisie šestice poľských miest na dotovanom programe. Podľa EÚ tieto mestá, ktorá sa vyhlásili za zóny bez LGBT ideológie alebo prijali vyhlásenie o právach rodiny, postupujú diskriminačne.

Poľsko tento postup EK kritizuje. Minister spravodlivosti Zbigniew Žiobro označil takéto rozhodnutie za nezákonné a neopodstatnené. Taktiež vyzval poľského predsedu vlády Mateusza Morawieckého, aby rokoval s EK v tejto súvislosti.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

19

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

V Česku potvrdili ďalších 323 ľudí nakazených koronavírusom

V Česku potvrdili ďalších 323 ľudí nakazených koronavírusom

Česká republika zaevidovala za uplynulých 24 hodín ďalších 323 potvrdených prípadov nákazy novým koronavírusom. Je to najvyšší denný nárast v krajine od 3. apríla. Ochorenie COVID-19 potvrdili od začiatku pandémie 18 060 osobám, pričom 12 749 sa už..