Penzión v USA musel zvesiť nórsku vlajku – ľudia si mysleli, že je to konfederačná zástava

Americká a nórska vlajka (Zdroj: Youtube)

Penzión v americkom meste Saint Johns v štáte Michigan musel zvesiť nórsku vlajku. Dôvodom bol fakt, že si ju desiatky ľudí zamieňali so zástavou Konfederačných štátov amerických. Pár vlastniaci penzión sa preto rozhodol, že vlajku radšej zvesia.

Nordic Pineapple je názov malého penziónu v meste Saint Johns v americkom štáte Michigan. Vlastní ho pár Greg a Kjersten Offbeckerovcov, ktorí si dom kúpili pred dvoma rokmi a zmenili ho na ubytovacie zariadenie.

S úmyslom chcieť dať najavo svoj nórsky pôvod bola na penzióne umiestnená americká aj nórska zástava. Časom však začala dvojica dostávať sťažnosti či nepríjemné správy o tom, že vraj vyvesujú konfederačnú vlajku, informuje portál Wilx.

„Majú rovnaké farby, ale na nórskej vlajke nie sú žiadne hviezdy, zatiaľ čo konfederačná zástava má veľké ‚x‘ a nórska je ako ostatné škandinávske vlajky, všetky majú na sebe kríže,“ uviedol Greg Offbecker.

Podobné?

Američanov však táto vzdialená podobnosť zrejme miatla. Podľa majiteľov penziónu si nórsku vlajku zamieňali za konfederačnú celé desiatky ľudí. Rozhodli sa preto, že nórsku zástavu radšej zvesia.

Offbeckerová podotkla, že začali dostávať aj kruté e-maily či telefonáty. „Čo dostávame je omnoho viac negatíve. Už to nie je len, „hej, vy máte vyvesenú konfederačnú zástavu,“ je to „mali by ste sa hanbiť za tú vlajku. Ste netolerantní, pretože u vás vlaje konfederačná zástava,“ uviedla.

Nórska zástava pozostáva z modrej, červenej a bielej farby, pričom je na nej vyobrazený nordický kríž. Tzv. konfederačná vlajka (ktorá však nikdy nebola oficiálnou vlajkou Konfederácie) obsahuje podobné farby – v červenom poli je vsadený modrý svätoondrejský kríž s bielym lemovaním, v ktorom je umiestnených 13 hviezd.

Táto vlajka, ktorá sa dnes u širokej verejnosti najviac asociuje s americkými konfederačnými štátmi, vychádza z tzv. bojovej zástavy nazývanej aj Južanský kríž. Predĺženú verziu Južanského kríža používalo vojsko štátu Tennessee, existovali však mnohé varianty.

Jednotlivé vlajky zobrazené pre porovnanie (Zdroj: Wikipedia/Denník Slovensko)

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

9

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

V Česku potvrdili ďalších 323 ľudí nakazených koronavírusom

V Česku potvrdili ďalších 323 ľudí nakazených koronavírusom

Česká republika zaevidovala za uplynulých 24 hodín ďalších 323 potvrdených prípadov nákazy novým koronavírusom. Je to najvyšší denný nárast v krajine od 3. apríla. Ochorenie COVID-19 potvrdili od začiatku pandémie 18 060 osobám, pričom 12 749 sa už..