Matovičovi dláždia cestu k autoritárskemu spôsobu riadenia, akú nemali ani Fico či Mečiar, varuje exposlanec Lintner

Igor Matovič (Zdroj: SITA)

Vyjadrenie premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) na adresu svojich bývalých partnerov z niekdajšej opozície, ktorých ironicky nazval „vyvolenými“ ostro kritizuje publicista a exposlanec NRSR Ľubomír Lintner. Bývalý novinár varuje v súvislosti s Matovičovými krokmi pred autoritárskym spôsobom riadenia štátu.

Lintner sa odvoláva na svoj facebookový status z 24. júla, v ktorom píše, že „za prirodzenou snahou potrestať zlodejov a podvodníkov nemôže existovať tolerovanie faktu, že trestať budú iní podvodníci“, aj keď ide o podvody s diplomovými prácami. Podvod sa podľa bývalého poslanca parlamentu nedá rozlišovať na veľký, ktorí spáchala predošlá vláda a podľa niektorých médií bezvýznamný, týkajúci sa vlády súčasnej.

„Takú cestu k autoritárskemu spôsobu riadenia, akú vydláždila vládna koalícia postojom k odpísaným diplomovkám troch ústavných činiteľov pre svojho premiéra, veru nemali ani V. Mečiar, ani R. Fico. Aktuálny status I. Matoviča len ukazuje, aké nebezpečné to začína byť,“ varuje Lintner na sociálnej sieti.

Publicista naráža na premiérom uverejnený príbeh „O lúzrovi a Vyvolených“, v ktorom o sebe Matovič píše v tretej osobe a vysmieva sa z prehry „Andrejka (Kisku), Ivanka (Štefunka), Miška (Trubana), Mirka (Beblavého) a Alojzíka (Hlinu)“. Tento status podľa Lintnera „obnažuje mentálny svet predsedu vlády“ a „malosť človeka“.

Nemajú nárok povedať ani mäkké F

Spôsob akým komunikuje premiér nielen s verejnosťou, ale aj so svojimi koaličnými partnermi sa stáva terčom kritiky aj zo strany Za ľudí. Poslanec Ján Benčík v reakcii na Matovičovu „rozprávku O Lúzrovi a Vyvolených“ na sociálnej sieti uviedol, že takýto spôsob videnia sveta najvyšším mužom exekutívy ho dosť desí. Na to, že Matovič takýmto spôsobom komunikuje ako predseda vlády poukazuje aj Lintner.

„On (Matovič) má aktuálne absolútnu rozhodovaciu právomoc. Pritom koaličných poslancov vo vlastnom klube dostal do pozície absolútneho zbožňovania (viď jednomyseľný súhlas s nápadom na celoplošnu kontrolu diplomoviek pri probléme B. Kollára), klub Sme rodina je v úžase, že ich šéf celý zbor vedie, a kluby Za ľudí (výnimka J. Benčík, M. Kollár už pri diplomovke premiéra nechcel byť J. Migašom) a SaS sa mu podarilo dostať do pozície akceptovania všetkého, keď kritiku označil za ‚dýku do chrbta‘ a ‚snahu o návrat mafie‘,“ píše Lintner.

Takáto situácia podľa bývalého poslanca v Národnej rade SR ešte nebola. „Opozíciu tvoria subjekty, ktoré nemajú nárok povedať ani mäkké ‚f‘ a v koalícii je strach vysloviť výhrady. Lojalita verzus slepá poslušnosť. Dilema. To bude treba rozťať!“ uzatvára Lintner svoju úvahu.

V statuse 24. júla som na jeho konci napísal, že takú cestu k autoritárskemu spôsobu riadenia, akú vydláždila vládna…

Posted by Lubomir Lintner on Wednesday, July 29, 2020

— TOP

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

31

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...