Pri kauzách sa správame horšie ako Fico, konštatuje Benčík

Ján Benčík (Zdroj: SITA)

Väčším problémom ako samotný plagiát diplomovej práce premiéra je jeho reakcia po odhalení škandálu, myslí si to koaličný poslanec Ján Benčík. V rozhovore pre Denník N tiež konštatuje, že v súvislosti s jeho osobou nikdy nemal veľké očakávania a súčasný vládny kabinet pri jeho kauzách hodnotí ako ešte horší, než ten predošlý.

Správanie premiéra Igora Matoviča nie je predmetom kritiky iba opozičných poslancov, ale čoraz väčšmi sa proti nemu vyhraňujú aj koaliční kolegovia. Posledne tak urobil aj bloger Ján Benčík, ktorý sa do NR SR prebojoval na kandidátke strany Za ľudí.

Benčíkovi prekáža, že akékoľvek výhrady voči predsedovi vlády a šéfovi OĽaNO sú v očiach jeho fanúšikov interpretované ako podpora mafie či zlodejov a že človek, ktorý ich má, si podľa týchto priaznivcov neváži boj proti korupcii a škodí krajine.

Rovnako ako u Fica

„Surovo odpísal dve knihy, čo je šialené. Oveľa väčším problémom sú však jeho reakcie po odhalení. A v tomto sa v porovnaní s Ficom nič nezmenilo,“ povedal politik k jeho ukradnutej diplomovej práci.

Benčík si tiež všíma útoky Matovičových voličov na novinárku Máriu Benedikovičovú, ktorá celý premiérov akademický podvod odhalila. Nevyberané slová mu vraj pripomínajú situáciu, kedy sa expremiér Robert Fico v minulosti pri obrane svojej osoby nechal počuť, že niektorí novinári sú špinavé protislovenské prostitútky alebo že útočia na slovenské predsedníctvo v Rade EÚ.

Keď nemáte veľké očakávania, nemôžete ostať sklamaný

„Pre mňa jeho konanie na poste predsedu vlády nie je žiadnym prekvapením, lebo som od neho nikdy nemal veľké očakávania. Bol by zázrak, ak by sa správal inak, než to kontinuálne robí dlhé roky,“ pokračoval vo svojom hodnotení šéfa OĽaNO.

„Najviac mi prekáža, že pred voľbami sme sľubovali, že budeme iní, a zatiaľ sa pri kauzách správame rovnako ako Fico. V mojich očiach dokonca ešte horšie, lebo od Fica nik nič dobré nečakal, kým od nás áno,“ uzavrel.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

25

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...