Matovič sa vysmieva progresívcom a kresťanským demokratom

Michal Truban, Miroslav Beblavý, Alojz Hlina a Andrej Kiska (Zdroj: SITA)

Premiér Igor Matovič (OĽaNO) od nástupu do funkcie denno-denne zaplavuje Facebook svojimi statusmi, v ktorých často nerieši iba politické veci, ale aj svoje osobné postoje. Nie je to inak ani v tomto prípade, keď sa predseda vlády tvrdo pustil do svojich, dnes už bývalých, kolegov z opozície. Sám seba označuje za „lúzra“ a politikov ako Andrej Kiska, Michal Truban či Miroslav Beblavý, ktorí sa dostali do parlamentu s odretými ušami, alebo úplne vo voľbách prepadli, nazýva s citeľnou dávkou posmechu „vyvolenými“.

Na Matovičovom oficiálnom facebookovom profile sa v stredu pred pol deviatou večer objavil status s takmer rozprávkovým názvom „O lúzrovi a Vyvolených“. Jeho obsah je však už oveľa menej rozprávkový než samotný úvod. Premiér v ňom píše o tom, ako si on „išiel svoje“ a ako sa po voľbách jeho bývalým kolegom z vtedajšej opozície sen rozplynul pred očami.

Politický analytik, vysokoškolský pedagóg a zakladateľ hnutia Socialisti.sk Eduard Chmelár v reakcii na Matovičov posmešný status venovaný bývalým politickým súputnikom len v krátkosti píše, že je to podľa neho s vyjadreniami premiéra „čím ďalej tým horšie“.

Matovič v statuse spomína na vlaňajšie dohady medzi predstaviteľmi vtedajšej opozície, ktorí sa nechceli spájať do spoločného predvolebného paktu s OĽaNO a nakoniec skončili veľmi zle. Strana Andreja Kisku Za ľudí sa do parlamentu dostala len tak tak a stala sa najmenšou partajou v zákonodarnom zbore.

Ešte horšie dopadli Progresívne Slovensko a strana Spolu, ktoré sa spojili do predvolebnej koalície, a tak potrebovali na účasť v parlamente namiesto 5 až 7 percent hlasov, ktoré im tesne ušli. Po paktovaní s progresívcami skončilo mimo parlamentu aj KDH.

O lúzrovi a vyvolených

„Takto pred rokom boli médiá plné článkov Vyvolených o lúzrovi, ktorý nie je hodný sa viac do parlamentu dostať. Dlhodobo si odmietal implantovať želanú to ich vysnívanú ideológiu, a tak sa dostal do ich nemilosti. Zbožňovali Andrejka, Ivanka, Miška, Mirka, Alojzíka … a lúzrovi predpovedali parlamentnú smrť. Hysterčili, keď si dovolil na ich bôžikov čo i len krivo pozrieť. Ich podvody či hriechy cielene odmietali vidieť, umenšovali ich, či priamo obhajovali,“ píše Matovič.

Premiér od nástupu do funkcie dodnes stále nemá hovorcu, takže sa dá predpokladať, že status uverejnený už tradične na sociálnej sieti písal pravdepodobne osobne. V komentároch, ktorých sa pod príspevkom objavilo za 12 hodín viac ako tisíc, však mnohí ľudia vyčítajú premiérovi spôsob jeho komunikácie. Svojich bývalých kolegov, ktorí s ním pred voľbami ani len nepočítali, nazýva ironicky „bôžikmi“ či „vyvolenými“ a viditeľne sa im vysmieva za to, že skončili nie príliš slávne.

„Lúzer si išiel svoje, hlas Vyvolených si nevšímal … až zasadli sudcovia najvyšší a bôžikov do zabudnutia poslali … a lúzer dostal od sudcov z ľudu rolu, o ktorej nikdy nesníval, keďže si roky myslel, že jeho večná rola je len v prvej línii krvácať za iných. A Vyvolení boli v šoku. Sen sa im rozplynul pred očami,“ dodáva premiér na svojom facebookovom profile.

Otriasli sa a idú svoje

Podľa Matoviča nedokázali „vyvolení“ pochopiť, prečo sa ich politika zdala byť voličom taká falošná, že čím viac sa snažili, tým menej im ľudia verili. Predseda vlády tvrdí, že progresívci na neho preto teraz útočia.

„Otriasli sa a opäť idú svoje … a nikdy to neskončí. Tí, čo pravdu hľadať mali, sa jej majiteľmi stali. Ich bohorovnosť, sebaklam a selektívna ‚spravodlivosť‘ im viac nedovolí pravdu nájsť … zostalo to na sudcoch z ľudu, aby pravdu hľadali a ďalej posúvali. Vyvolení zlyhali,“ uzatvára Matovič svoj status.

Pripomeňme, že od nástupu nového kabinetu sú to práve progresívci a koaličná strana Za ľudí, ktorí sú po opozícii najhlasnejšími kritikmi koaličnej vlády pod vedením lídra OĽaNO Igora Matoviča.

O lúzrovi a VyvolenýchTakto pred rokom boli médiá plné článkov Vyvolených o lúzrovi, ktorý nie je hodný sa viac do…

Posted by Igor Matovic on Wednesday, July 29, 2020

— TOP

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

28

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Novou predsedníčkou strany Za ľudí sa stala Veronika Remišová

Novou predsedníčkou strany Za ľudí sa stala Veronika Remišová

Novou predsedníčkou strany Za ľudí sa stala Veronika Remišová. Rozhodli o tom delegáti na dnešnom sneme strany v Trenčianskych Tepliciach. Podpredsedníčke vlády a ministerke investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie odovzdalo svoj hlas 76 delegátov snemu, kým jej protikandidát..