Mercedes-Benz prekvapuje. Chystá rodinný van. Ktorý z minulých modelov si vezme za inšpiráciu?

Ilustračná foto (Zdroj: Martin Minka/Denník Slovensko)

Najstaršia automobilka na svete prekvapila svet. Na svojom Instagrame uverejnila tajomný príspevok, ktorý odhaľuje prípravu celkom nového modelu. Trieda T, na ktorú Mercedes naviazal aj slovnú hračku “stay t-uned”, bude podľa popisu novým rodinným vanom.

Proporcie z videa naznačujú, že model bude naozaj priestranný a už teraz si môžeme byť istý, že bude väčší ako trieda B, ktorá dnes stelesňuje rodinnú voľbu v modelovom rade Mercedes-Benz.

Nie je však jasné, kde presne sa T-éčko zaradí. V minulosti nemecká automobilka vyprodukovala niekoľko rodinných modelov, napríklad triedu R alebo Vaneo. Zatiaľ čo R-ko bolo luxusné, veľké a drahé auto, Vaneo hľadelo skôr na praktickú stránku a malo blízko k dodávke.

Mercedes-Benz v príspevku triedu T popísal ako “kompaktný mestský van”, čo však nemusí znamenať kompromis v pohodlí. A zatiaľ čo sa niektorí ľudia zaujímajú, či bude vyrábaná aj AMG verzia, logo na prednej kapote podobné modelu EQC skôr naznačuje verziu s elektrickým pohonom.

—  MIN

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

4

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

TikTok hrozí právnymi krokmi proti zákazu od Trumpa

TikTok hrozí právnymi krokmi proti zákazu od Trumpa

Zástupcovia videoaplikácie TikTok hrozia, že podniknú právne kroky proti novému zákazu, ktorý vo štvrtok vydal americký prezident Donald Trump. Šéf Bieleho domu podpísal dve nariadenia, ktoré začnú platiť o 45 dní a zakazujú transakcie v USA s čínskymi..