Hamilton a Norris vyzývajú na lepší spoločný postup jazdcov F1 voči rasizmu

Lewis Hamilton (Zdroj: SITA)

Oneskorená sezóna svetového šampionátu formuly 1 má za sebou tri podujatia a britský obhajca trofeje Lewis Hamilton je podľa predpokladov na čele poradia jazdcov. Ak je elitný jazdec Mercedesu s niečím nespokojný, tak sú to nekoordinované aktivity jednotlivých pretekárov v súvislosti s podporou antirasistických hnutí.

Na zatiaľ poslednej Veľkej cene Maďarska pokľaknutím vyjadrili podporu hnutiu “Black Lives Matter” bojujúcemu za práva černošského obyvateľstva iba siedmi pretekári vrátane Hamiltona a jeho krajana z tímu McLaren Landa Norrisa.

Obaja britskí piloti tvrdia, že pred najbližšími dvoma podujatiami v anglickom Silverstone 2. a 9. augusta musia pretekári vyjadriť jasný spoločný postoj a ukázať tak, že v jednote je sila. “Musíme vymyslieť lepšiu štruktúru a plán ako spoločne postupovať proti rasizmu. Naposledy v Maďarsku nám to nevyšlo aj pre nehodu Maxa Verstappena tesne pred pretekmi. V Silverstone to musíme lepšie skoordinovať,” uviedol iba 20-ročný Landon Norris, cituje ho aj portál ORF.

Po úvodných dvoch podujatiach v Rakúska a jednom v Maďarsku vedie Hamilton seriál MS F1 so 63 bodmi a náskokom 5 bodov pred tímovým kolegom z Fínska Valtterim Bottasom. Tretí je s veľkým odstupom 30 bodov Holanďan Max Verstappen na Red Bulle. Norrisovi patrí štvrtá priečka.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

2

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter