Masívny príval migrantov do Talianska. Je ich trojnásobne viac, varuje Salvini

Matteo Salvini (Zdroj: SITA)

Masívny príval migrantov a vláda je ticho, hovorí na situáciu v Taliansku bývalý minister vnútra a predseda strany Liga Matteo Salvini. Podotýka, že sa oproti minulému roku strojnásobil príchod nelegálnych migrantov, zatiaľ čo niektorí utekajú z utečeneckých centier v krajine, čím hrozí rozšírenie ochorenia Covid-19.

Zvyšuje sa množstvo lodí s migrantami, ako aj ich úteky z utečeneckých centier, hovorí bývalý taliansky minister vnútra Matteo Salvini, predseda národno-konzervatívnej strany Liga. Ten obviňuje súčasnú ľavicovú vládu z ignorovania problémov, píše denník Il Giornale.

„Počet prichádzajúcich lodí sa od minulého roka strojnásobili, nelegálni migranti sú zbieraní aj vo vodách okolo Malty, pričom Lampedusa sa borí a stovky migrantov utekajú z centier, skrz čo hrozí šírenie ochorenia Covid-19,“ poznamenal bývalý minister.

Trojnásobok pristátí

Odkazuje napríklad na incident z nedele, 26. júla, kedy 180 migrantov utieklo z utečeneckého centra v Caltanissette. Polícii sa zatiaľ podarilo nájsť a zadržať približne 120 osôb, ktoré musia teraz podstúpiť povinnú karanténu.

Pred dvoma dňami pohrozil starosta talianskeho ostrova Lampedusa Totó Martello (ktorý doteraz zastával proimigračné názory), že vyhlási na ostrove stav ohrozenia. Dôvodom je práve masívny príval nelegálnych migrantov.

Salvini sa mu v odpovedi na jeho hrozby vysmial a považuje to za krokodílie slzy. „Čísla hovoria jasne: 11 334 pristátí od začiatku roka oproti 3 508 v minulom roku,“ uviedol Salvini a dodal, že by si Martello mohol konečne chcieť prečítať tieto čísla.  

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

28

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...