PRIESKUM OĽaNO stále v čele, Hlas druhý, Za ľudí mimo NR SR

Poslanci OĽaNO počas brífingu o programovom vyhlásení vlády - Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

OĽaNO stále na čele, Pellegrini druhý a Za ľudí mimo parlamentu. Tak by vyzerali výsledky volieb podľa prieskumu agentúry Polis. Do Národnej rady Slovenskej republiky by sa tak po novom dostala aj strana Progresívne Slovensko, ktorá by nahradila koaličnú stranu Za ľudí – tá by nezískala potrebných 5 percent hlasov.

Ak by sa voľby konali dnes, víťazom by sa stalo hnutie OĽaNO. Druhé miesto by obsadila novovznikajúca strana bývalého premiéra Petra Pellegriniho Hlas, hovorí prieskum volebných preferencií od agentúry Polis pre televíziu JOJ, ktorý sa uskutočnil na vzorke 1 033 respondentov.

OĽaNO by získalo 21,9 percenta hlasov, čím by si udržalo prvenstvo. Novú stranu Petra Pellegriniho Hlas by volilo 15,5 percenta opýtaných a na treťom mieste by skončila Sloboda a solidarita s 9,2 percentami hlasov.

Tesne za SaS sa umiestnil Smer-SD, tomu by svoj hlas odovzdalo 8,8 percent voličov, nasledovalo by koaličné hnutie Sme Rodina s 8,2 percentami volebných preferencií a opozičná ĽSNS so ziskom 8 percent.

Do parlamentu by sa dostalo ešte Progresívne Slovensko, ktoré by volilo 6,8 percenta opýtaných a Maďarská komunitná spolupatričnosť – svoj hlas by jej odovzdalo 5,5 opýtaných voličov. Za bránami parlamentu by ostala súčasná koaličná strana Za ľudí. Kiskovci by podľa prieskumu získali len 4,6 percent hlasov.

Mimo NR SR by ostalo tiež KDH s 3,9 percentami, nasledovala by SNS, ktorá získala 3,8 percenta, Dobrá Voľba s (1,3 percenta), Most-Híd (1,1 percenta), Vlasť (0,9 percent) a tabuľku uzatvára Demokratická strana, ktorú by podľa prieskumu volilo 0,9 percent voličov. Volebná účasť by bola 63 percent.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

19

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...