Grécky admirál: Máme dosť rakiet, aby sme dvakrát potopili tureckú flotilu

Zábery z cvičenia gréckeho námorníctva (Zdroj: Youtube.com)

Proti Turecku treba stratégiu odstrašenia vojenskou silou, hovorí grécky admirál Kosmas Chrisidis ohľadom súčasnej krízy v Stredomorí. Medzi krajinami vzrástlo napätie po tom, ako Turecko oznámilo svoj zámer hľadať nerastné suroviny na morskom dne v gréckych výsostných vodách. V odpovedi bolo grécke loďstvo uvedené do bojovej pohotovosti.

Politiku odstrašenia presadzuje voči Turecku grécky admirál Kosmas Chrisidis. Ten sa pre televíziu Sigma vyjadril, že mu súčasná situácia pripomína krízu z roku 1987, kedy sa tesne podarilo vyhnúť vojne medzi oboma krajinami.

Atény uviedli svoje loďstvo do bojovej pohotovosti po tom, ako Turecko ohlásilo svoj zámer uskutočniť seizmický výskum v gréckych výsostných vodách. Medzi krajinami tak došlo ešte k zvýšeniu napätia.

Podľa admirála sú Gréci (vrátane Cypru) veľmi dobre vycvičení a pripravení na prípadnú agresiu. „Nikdy som neveril v hru na čísla. Nie som vojnový štváč, ale poviem vám toto: grécky národ má dostatok rakiet, aby dvakrát potopil celú tureckú flotilu,“ uviedol Chrisidis.

Sám verí na stratégiu odstrašenia Turecka, ako aj na širšiu spoluprácu vo východnom Stredomorí – napríklad s Izraelom, Francúzskom či Egyptom.

Spoločne s tureckou snahou o výskum v gréckych vodách došlo k 82 narušeniam gréckeho leteckého priestoru zo strany tureckých stíhačiek. Kroky Turecka kritizovala Európska komisia, ako aj francúzsky prezident Emmanuel Macron, ktorý je ochotný podporiť aj sankcie voči tejto krajine.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

35

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter