OĽaNO mohlo mať v predvolebnom zápase informácie z prostredia Vojenského spravodajstva, hovorí Chmelár

Eduard Chmelár (Zdroj: SITA)

Za neskutočné reakcie predstaviteľov vlády považuje mediálny analytik Eduard Chmelár reči o dôvere pre Lukáša Kyselicu, o ktorom vyšlo najavo, že počas kampane kandidoval do parlamentu ako člen Vojenskej spravodajskej služby (VSS).

Mediálny analytik, pedagóg a predseda hnutia Socialisti.sk Eduard Chmelár tak reaguje na slová predsedu vlády, ministra vnútra či ministra obrany, ktorí všetci „pri súčasných informáciách“ nevidia dôvod nedôverovať štátnemu tajomníkovi Kyselicovi.

„Lucia Ďuriš Nicholsonová z SaS považuje Kyselicovo konanie za „neetické“. A šéf parlamentného eurovýboru Tomáš Valášek (Za ľudí) vraj nevie, či sa mu pri tom podarilo stratiť morálny kredit… Človek nevie, či sa má smiať či plakať,“ komentuje to Chmelár.

NAJVÄČŠÍ ŠKANDÁL MATOVIČOVEJ VLÁDY NIE SÚ DIPLOMOVKY, ALE AGENT V PRESTROJENÍ ZA POLITIKALen dovolenkovou sezónou si…

Posted by Eduard Chmelár on Tuesday, July 28, 2020

Len neetické?

Analytik pripomína, že nejde len o „neetické“, ale rovno protizákonné konanie. Ak teda Matovič, Naď, či Mikulec nevidia dôvod nedôverovať Kyselicovi, je to podľa Chmelára to isté, ako keby povedali, že nevidia dôvod riadiť sa zákonmi Slovenska.

„Nikomu sa nechce verejne špekulovať, čo je za tým, ale ja vám poviem, čo máme za problém. Správanie premiéra, ministra vnútra a ministra obrany vyvoláva podozrenie, že politické hnutie OĽaNO disponovalo v predvolebnom zápase informáciami z prostredia Vojenského spravodajstva,“ myslí si mediálny analytik.

Kyselica musí ísť preč

Poukazuje tiež na to, že keď si uvedomíme, z akého prostredia pochádza Naď alebo Valášek, je podľa neho na mieste otázka, či ľudia ovládajúci našu krajinu sledujú iné ako slovenské záujmy. „Ešte sa len dozvieme, kto všetko pomáhal Matovičovi k moci,“ dodáva Chmelár.

Kyselica však preto podľa analytika musí padnúť. Nemôžeme čakať, kedy sa predseda vlády rozhodne niečo spraviť. Argumentuje, že zotrvanie takéhoto človeka vo funkcii je predovšetkým ohrozením bezpečnosti štátu a v neposlednom rade je urážkou voličov, ktorých tento človek žiadal, aby mu uverili a prišli voliť. „Všetkých oklamal. Tu niet čo obkecávať. Tu sa končí všetko. Zbohom, pán Kyselica,“ uzatvára.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

105

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...