Prečo sa proti Dankovi ozval až teraz? Hrnko vysvetľuje

Anton Hrnko a Andrej Danko

Bývalý podpredseda SNS Andrej Hrnko poodhaľuje svoje dôvody na to, prečo prišla kritika bývalého predsedu SNS Andreja Danka až teraz, po voľbách. Vysvetľuje, že viacerí ľudia nechceli proti nemu vystúpiť počas kampane, pretože by boli obviňovaní za neúspech strany.

Prečo prišla kritika Andreja Danka z prostredia samotnej SNS tak neskoro? Vo svojom príspevku na sociálnej sieti vysvetľuje bývalý podpredseda SNS Anton Hrnko, prečo táto kritika prišla tak neskoro – za čo bol bývalý poslanec kritizovaný napríklad premiérom Igorom Matovičom (OĽaNO) či ministrom obrany Jaroslavom Naďom (OĽaNO).

Hrnko prirovnal situáciu v strane k lodi plaviacej sa na mori. Posádka tam musí počúvať kapitána, aj keď má pocit, že loď nevedie správne, inak by bola obvinená zo vzbury.

„Takže prenesené do situácie v SNS, ak by sme vystúpili pred voľbami, boli by sme za neúspech obviňovaní my, nie tí, čo ho spôsobili. Pritom, samozrejme, beriem aj svoj podiel viny na neúspechu. Ale do poslednej chvíle som bol lojálny,“ podotýka Hrnko.

AKO ĎALEJ SNS 3V súvislosti s mojimi predchádzajúcimi statusmi a vyhlásením sa rozbehla neobyčajne živá diskusia….

Posted by Anton Hrnko on Tuesday, July 28, 2020

Hlavné chyby

Kľúčové body, ktoré ovplyvnili neúspech SNS boli podľa Hrnka viaceré – napríklad otázka rušenia Mečiarových amnestií alebo dvojkolovej voľby županov, pričom v oboch prípadoch sa bývalý podpredseda národniarov vyslovil proti týmto nápadom.

„Ďalší úplne nepochopiteľný krok predsedu A. Danka bolo predloženie uznesenia o antisemitizme do NR SR… Pýtal som sa aj viacerých predstaviteľov Židovskej náboženskej obce na ich názor. Všetci jednoznačne tvrdili, že takéto uznesenie slovenskí židia nepotrebujú,“ dodáva národniar.

Podotýka, že z hľadiska SNS to bolo irelevantné uznesenie. „Posledným takýmto šokujúcim návrhom, ktorý možno pokladať aj klinec do našej rakvy bol návrh na zrušenie diaľničných známok! Bez konzultácie, bez zváženia pre a proti a v čase, keď už všetci mali známky kúpené!“ pokračuje Hrnko.

Dankove excesy

Pýta sa, či mali pri týchto excesoch vyvolať vzburu v strane. Možno, ale bol by zrejme vinený za neúspech strany, ktorý strana nakoniec skutočne utrpela. Spomína sa aj na ďalší exces bývalého predsedu Andreja Danka.

„Nebol som to ja, ale niektorý z krajských predsedov povedal, že jednou z príčin bola aj kauza slovenskej školy v Rohovciach, kde tamojší starosta odmietol zriadiť v poloprázdnej obecnej škole triedu pre slovenské deti. Bol som šokovaný z reakcie predsedu A. Danka, ktorý vybuchol do jedného zo svojich “amokov”, keď mu niekto protirečil. Rozkričal sa, že predsa sedem detí nestojí za to, aby sme sa vôbec o tom bavili!“ podotýka národniar.

Hrnko nakoniec uzatvára, že Danko síce môže mať vlastenecké cítenie, ale istotne nemá vlastenecký cit. A preto podľa neho taký človek nemôže viesť Slovenskú národnú stranu, resp. žiadnu vlasteneckú stranu.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

9

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...