Grendel je z Kyselicu sklamaný. Matovičova vláda porušuje zákon aj etiku, tvrdí exšéf SIS

Lukáš Kyselica (Zdroj: SITA)

Dôvera aj sklamanie, tak reagujú politici na odhalenia, že štátny tajomník ministerstva vnútra Lukáš Kyselica bol členom Vojenského spravodajstva počas predvolebnej kampane. Predseda vlády Igor Matovič sa vyjadril, že mu zatiaľ nemá dôvod nedôverovať, podpredseda NR SR Gábor Grendel je však z neho sklamaný.

Predseda vlády Igor Matovič stále dôveruje štátnemu tajomníkovi ministerstva vnútra Lukášovi Kyselicovi. Podľa svojich slov nevidí zatiaľ dôvod, aby bývalému vyšetrovateľovi v kauze Gorila nedôveroval.

Ako zistil Denník N, Kyselica bol počas tohtoročnej kampane do parlamentných volieb členom Vojenského spravodajstva, o čom nemali v hnutí OĽaNO ani tušenia. VS vtedy taktiež viedol Ján Balciar, ktorý mal spory so súčasným ministrom obrany Jaroslavom Naďom.

Dôvera aj sklamanie

Šéf rezortu obrany však Kyselicovi aj naďalej dôveruje. Podobne to vidí aj predseda vlády Igor Matovič, ktorý podľa svojich slov zatiaľ nedisponuje informáciami, pre ktoré by mu mal nedôverovať. „Na základe doterajších informácií nevidím dôvod Lukášovi Kyselicovi nedôverovať,“ podotkol.

Naopak, sklamanie cíti podpredseda parlamentu Gábor Grendel, ktorý je zároveň člen výboru pre obranu a bezpečnosť. Podľa neho sa len potvrdila stará známa pravda, a teda, že politika nie je spolok priateľov.

„Každý do nej vstupuje s nejakým cieľom. Ak v nej stretnete ľudí s podobnými cieľmi, môžete sa časom spriateliť. Z nás s pánom Kyselicom sa asi priatelia už nikdy nestanú,“ dodal Grendel.

Poškodzuje to prestíž

Bývalý šéf Slovenskej informačnej služby a analytik Igor Cibula zase vidí kauzu okolo Kyselicu ako nezodpovedný prístup k bezpečnostným záujmom Slovenska. V príspevku na sociálnej sieti píše, že táto kauza dokazuje porušovanie zákona a etiky zo strany vlády Igora Matoviča.

„Partneri Slovenskej republiky v NATO takéto kauzy posudzujú kriticky, pretože sú v rozpore v princípmi fungovania bezpečnostných štruktúr demokratického štátu,“ podotýka Cibula a dodáva, že Vojenské spravodajstvo nemá už štyri mesiace riaditeľa.

Podľa neho je takýto stav bezpečnostnej organizácie akou je Vojenské spravodajstvo nevhodný, čo poškodzuje aj samotné Slovensko. „Poškodzuje to prestíž Slovenskej republiky, dôveru v personálnu stabilitu našich spravodajských štruktúr a aktuálne bezpečnostné záujmy štátu,“ dodáva analytik.

NEZODPOVEDNÝ PRÍSTUP K BEZPEČNOSTNÝM ZÁUJMOM SLOVENSKAKauza štátneho tajomníka ministerstva vnútra Lukáša Kyselicu…

Posted by Igor Cibula on Monday, July 27, 2020

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

30

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Novou predsedníčkou strany Za ľudí sa stala Veronika Remišová

Novou predsedníčkou strany Za ľudí sa stala Veronika Remišová

Novou predsedníčkou strany Za ľudí sa stala Veronika Remišová. Rozhodli o tom delegáti na dnešnom sneme strany v Trenčianskych Tepliciach. Podpredsedníčke vlády a ministerke investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie odovzdalo svoj hlas 76 delegátov snemu, kým jej protikandidát..