Daniel Landa: žijeme vo vírovo-policajnej totalite, sme zrazu ako deti v materskej škole

Daniel Landa (Zdroj: Wikipedia)

Prebieha tu obmedzovanie osobných slobôd a slobody slova, myslí si známy český spevák Daniel Landa. V rozhovore hovorí o svojich aktivitách, napríklad o tzv. Blanickom manifeste, ktorý má byť akýmsi výkrikom na českých politikov, aby bránili osobné slobody českých občanov.

Pripravuje nový hudobný album a kritizuje prísnosť opatrení v rámci pandémie koronavírusu. Aj to povedal v rozhovore pre Info.cz v relácii Insider známy český spevák Daniel Landa. Hovoril napríklad aj o jednej zo svojich iniciatív za slobodu, o tzv. Blanickom manifeste.

Landa v úvode podotýka, že ľudia sú všeobecne citliví na zdravie a bezpečnosť, obzvlášť ak sa dostatočne vystrašia. Problémom súčasnej doby je však podľa speváka to, že je ťažké určiť, kde je pravda, avšak súčasnú situáciu ohľadom rôznych obmedzení, ako aj hystériu okolo koronavírusu, považuje za prehnanú.

„Pretože ten covid má ohromnú reklamu. Nezabudnime, niekto osvietil covid, vzal ho na pódium, vymaľoval ho s hudbou aj fanfárami, v celej svojej hroznej kráse. Vedľa toho sa krčí rakovina, i ďalšie choroby, na ktoré sa umiera, taktiež podobne hrozným spôsobom,“ podotýka spevák.

Existenčné problémy

Argumentuje, že zásahy do osobných slobôd občanov sú obrovské a trvajú pridlho. Hovorí, že je to zrejme iné pre ľudí, ktorí poznajú niekoho nakazeného koronavírusom, ale on sám vraj pozná len tých, ktorí majú existenčné problémy v dôsledku opatrení.

Landa dokáže pochopiť, keď boli opatrenia tvrdé na začiatku, lebo sa nevedelo proti čomu stojíme. Nerozumie však, prečo sa teraz, skoro polrok od vypuknutia pandémie, veľa nezmenilo. „Myslím si, že slobodný občan by si za svoje zdravie mal ručiť sám do hlavnej miery, tým pádom by sme sa mali sústrediť na ohrozené skupiny,“ dodáva Landa.

Podľa neho je súčasný stav, aj keď je údajne v našom záujme, regulárna vírovo-policajná totalita. A ešte bude asi nejaký čas trvať. „Zrazu sme sa všetci premenili na deti v materskej škole,“ opisuje svoje pocity spevák.

Blanický manifest

K tomu smeruje aj Landova iniciatíva Blanický manifest, ktorý predstavil spolu so svojím dobrým priateľom Lou Fanánkom. Ide vlastne o petíciu, ktorú adresujú českým politikom, v ktorej sa búria proti obmedzovaniu osobných slobôd a slobody slova.

„Človek môže ostať vnútri slobodný, to som počul naposledy za boľševika,“ hovorí ďalej spevák o rečiach, ktoré počúva. Podotýka, že ak takto ľudia dnes uvažujú, niečo je asi zle. Preto za touto iniciatívou nebola len situácia ohľadom koronavírusu, ale ten pocit sa zbieral už dlhšie.

S týmto manifestom je ochotný obrátiť sa politikov. „Hlavné je vytvoriť ľuďom podmienky a nechať ich žiť, a to mám pocit, že sa nedeje,“ dodáva Landa.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

40

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...