Ján Volko sa po krátkej vynútenej pauze vracia do tréningového procesu

Ján Volko (Zdroj: SITA)

 Slovenské šprintérske eso Ján Volko sa vracia do tréningového procesu. Dvadsaťtriročný Bratislavčan nútene pauzoval od 18. júla, keď počas mítingu v českom Kladne pocítil jemné ťahanie v šľache nad pravým kolenom. Informuje o tom facebook Slovenského atletického zväzu (SAZ).

“Vyšetrenia ultrazvukom aj magnetickou rezonanciou našťastie neodhalili vážne poškodenie svalstva nad pravým kolenom v oblasti, ktorá ho trápila po halovej sezóne. Tento týždeň sa už pustí do ľahšieho tréningu,” referuje SAZ.

Úradujúci halový majster Európy na 60 metrov by sa najbližšie mohol predstaviť 15. augusta v Zlíne, ak regenerácia aj tréningy pôjdu podľa plánov. “Ak by to nebolo celkom ono, pokúsime sa pripraviť na majstrovstvá Slovenska 29. a 30. augusta v Trnave a následne na ostravskú Zlatú tretru a míting P-T-S v Šamoríne,“ informovala jeho trénerka Naďa Bendová.

Ján Volko si vynútenú pauzu neužíva. “Škoda, lebo forma mi postupne stúpala. Ale taký je šport, občas sa stane, že telo zaprotestuje. Našťastie, zranenie nie je extrémne,“ uviedol v pondelok Volko.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...