V tímoch NHL pre play-off osem Slovákov, s Bostonom odletel do Toronta aj Pastrňák

David Pastrňák v zápase hviezd NHL (Zdroj: SITA)

Obranca a zároveň kapitán Zdeno Chára aj brankár Jaroslav Halák figurujú medzi 31 hokejistami Bostonu Bruins, ktorí v nedeľu odleteli do Toronta, aby tam od 1. augusta odohrali záver sezóny NHL formou špeciálneho play-off.

Vedenie klubu informovalo, že medzi 17 útočníkmi napokon nechýbajú ani dvaja Česi – najlepší strelec základnej časti David Pastrňák a jeho krajan Ondřej Kaše, ktorí pre bližšie nešpecifikované dôvody neabsolvovali s tímom doterajšiu spoločnú prípravu.

NHL v ročníku 2019/2020 vyvrcholí v play-off s niekoľkomesačným oneskorením, keďže 12. marca sezónu prerušili v dôsledku celosvetovej pandémie nového koronavírusu. Boston ako víťaz skrátenej základnej časti na úvod odohrá miniturnaj štyroch elitných tímov na Východe (rovnako budú v hre aj štyria najlepší na Západe) o čo najlepšie nasadenie do play-off. Ašpirant na Stanleyho pohára sa musí pripraviť na dlhé odlúčenie od rodín, ktoré bude trvať minimálne 5-6 týždňov.

“Nikto nechce byť tak dlho preč. Občas to bude skľučujúce, budeme sa cítiť osamelí, ale je to súčasť našej práce. Niekedy treba prekonať určitú nepriazeň, aby sme sa na konci mohli tešiť možno z najväčšej odmeny,” uviedol jeden z lídrov Bruins útočník Brad Marchand, cituje ho klubový portál Bruins.

Zdeno Chára ho doplnil: “Dostali sme sa do bodu, keď sme sa už veľmi priblížili k návratu hokeja. Budeme dlhší čas bez našich rodín, ale musíme to všetci akceptovať. Máme pred sebou ešte jeden prípravný zápas, verím, že budeme správne nastavení na tento špecifický záver sezóny. Je pred nami ešte dlhá cesta, ak chceme byť na konci úspešní.”

Celkovo na súpiskách 24 tímov, ktoré budú pokračovať v sezóne, figuruje 8 slovenských hokejistov, až siedmi v tímoch Východnej konferencie. S mužstvom Montreal Canadiens odletel do neďalekého Toronta aj líder kanadského bodovania tohto tímu v základnej časti sezóny Tomáš Tatar. S tímom Washingtonu Capitals tam odcestovali útočník Richard Pánik a obranca Martin Fehérváry, Tampu Bay bude v play-off zastupovať aj obranca Erik Černák a “domáce” Toronto ďalší bek Martin Marinčin. Jediný slovenský zástupca v druhom dejisku play-off Edmontone bude obranca Andrej Sekera z tímu Dallas Stars.

V tréningových kempoch tímov NHL sa od polovice júla objavilo celkovo 10 Slovákov. Do záverečnej nominácie na play-off sa nedostali útočník Adam Ružička z Calgary Flames a brankár New York Rangers Adam Húska.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...