Legenda FC Barcelona Xavi má koronavírus, ale bez príznakov

Xavi Hernandez (Zdroj: SITA)

Jeden z dlhoročných lídrov FC Barcelona Xavi Hernández vybojoval s Kataláncami osem domácich ligových titulov a tiež tri triumfy v Španielskom kráľovskom pohári.

Niekdajší skvelý španielsky futbalista Xavi Hernández mal pozitívny test na koronavírus. Súčasný tréner katarského tímu Al Sadd SC o tom informoval na svojom instagramovom profile. Štyridsaťročný Xavi ubezpečil svojich fanúšikov, že je vo výbornej kondícii bez symptómov tohto vírusového ochorenia. Nechce však nikoho nakaziť, preto sa ocitol v izolácii a bude sa riadiť príslušnými zdravotnými protokolmi. Znamená to, že bude chýbať svojmu mužstvu. “Nebudem pri tíme pri jeho návrate do súťažných zápasov. Zastúpi ma David Prats, tréner rezervného tímu Al Saddu,” uviedol Xavi.

Jeden z dlhoročných lídrov FC Barcelona Xavi Hernández vybojoval s Kataláncami osem domácich ligových titulov a tiež tri triumfy v Španielskom kráľovskom pohári. Na medzinárodnej scéne pridal štyri prvenstvá v Lige majstrov a tiež dve víťazstvá vo Svetovom pohári klubov. Na reprezentačnej úrovni sa so Španielmi stal v roku 2010 majstrom sveta a v rokoch 2008 a 2012 dvakrát majstrom Európy. Celkovo odohral v drese A-tímu Španielska 133 zápasov a strelil 13 gólov. Koniec reprezentačnej kariéry oznámil po MS 2014. Na klubovej úrovni hrával do roku 2019, končil v Al Sadde, kde potom pokračoval ako tréner.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

MOV opakovane pohrozila vzpieraniu vylúčením z programu OH v Paríži

MOV opakovane pohrozila vzpieraniu vylúčením z programu OH v Paríži

Medzinárodný olympijský výbor (MOV) opäť pohrozil vylúčením vzpierania z programu OH 2024 v Paríži, ak Medzinárodná federácia vzpierania (IWF) nevyrieši vo svojom vnútri problémy s vedením federácie a s častým dopingom v tomto športovom odvetví. MOV informoval, že..

Odoberajte náš newsletter