V Americkom Portlande to vyzerá ako počas Majdanu

Anarchisti v americkom meste Portland (Zdroj: Twitter)

Dianie pripomínajúce ukrajinský euromajdan alebo vojnovú zónu. Aj tak opisujú ľudia súčasné dianie v americkom meste Portland v štáte Oregon, kde už viac ako mesiac dochádza ku stretom medzi príslušníkmi polície a rôznymi ľavicovými radikálmi a anarchistami.

V americkom meste Portland v štáte Oregon už viac ako mesiac prebiehajú násilné boje medzi bezpečnostnými zložkami a radikálmi, ktorí sa pokúsili v meste založiť autonómne územie. Radikáli podľa vlastných slov bojujú proti systematickému rasizmu a belošskej nadvláde.

Zábery z tohto konfliktu pripomínajú ukrajinský euromajdan z rokov 2013 až 2014.

Na sociálnych sieťach sa objavili videá a fotky z prebiehajúcich stretov, pričom podľa ľudí to v meste vyzerá ako vo vojnovej zóne. V jednom z videí je možné vidieť anarchistov nesúcich štíty, ako útočia na budovu federálneho súdu v Portlande. Iná užívateľka prirovnáva dianie na videách k vojnovej zóne.

Trvalé zranenia

Podľa televízie Fox News protestujúci hádzali na policajtov ohňostroje a svietili im do očí lasermi, pričom traja muži zákona môžu v dôsledku toho prísť o zrak. Iní anarchisti sa zase vyhrážali, že budove súdu, ktorú prakticky obľahli, odpoja prívod vody.

„Keď sa dôstojníci pokúsili uhasiť požiare, boli na nich hádzané sklenené fľaše a svietili im do očí lasermi, ktoré môžu spôsobiť trvalú stratu zraku,“ uviedol Richard Cline, zástupca riaditeľ Federálnej ochrannej služby (FPS).

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

11

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

V Belgicku sa šíri britský variant koronavírusu

V Belgicku sa šíri britský variant koronavírusu

Najnovším ohniskom nového variantu vírusu je domov dôchodcov v meste Houthuls a dve školy v Antverpách. Nový variant koronavírusu, ktorý prvýkrát zistili vo Veľkej Británii, sa čoraz viac šíri v Belgicku. "Tento variant sa usadil v našej krajine,"..

Odoberajte náš newsletter