Samsung Galaxy Z Flip 5G oficiálne: Skladacie “véčko” s novším pripojením, procesorom a farbami

Samsung Galaxy Z Flip 5G (Zdroj: Samsung)

Dlhšie sa po internete šepkalo o tom, že by Samsung mohol predstaviť 5G verziu skladacieho modelu Galaxy Z Flip. Ten bol predstavený na začiatku tohto roka a kritizovaný bol hlavne za to, že podporoval “len” LTE pripojenie.

Novší Z Flip neprináša len podporu 5G, ale aj nové farby: Mystic Gray a Mystic Bronze. Zamrzieť môže len cena, ktorá stále zostáva vysoko nad hranicou tisíc eur. Dostupný bude za 1 549 eur.

Menšie zlepšenia, ktoré nepochybne potešia

Pri Galaxy Z Flip 5G treba poznamenať, že nejde o novú generáciu, skôr len o zlepšenú verziu. Dôkazom toho je použitie novšie procesoru Qualcomm Snapdragon 865 Plus 5G. Stále sme sa ale napríklad nedočkali podpory microSD pamäťových kariet.

samsung galaxy z flip 5g
Duálny fotoaparát a sekundárny displej (Zdroj: Samsung)

Väčšina parametrov zostáva nezmenených: 8 GB RAM, 256 GB úložiska, 6,7-palcový skladací displej, duálny zadný fotoaparát, 3300 mAh batéria a iné. Výrobca stále pracuje na tom, aby softvér lepšie dokázal využiť potenciál skladacieho displeja.

samsung galaxy z flip 5g
(Zdroj: Samsung)

V stave, kedy je obrazovka v uhle 90 stupňov, čo Samsung volá Režim Flex, sa jej obsah delí na dve časti. Prakticky tak máte k dispozícii dve 4-palcové obrazovky, z ktorých každá môže zobraziť niečo iné.

Cena robí Galaxy Z Flip 5G stále prémiovým a nedostupným zariadením. O tom, či bude dostupné na našom trhu, zatiaľ nie sú bližšie informácie.

— MIN

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

2

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter