OnePlus Nord oficiálne: Nezanedbal prípravu, čaká sa od neho veľa

OnePlus Nord (Zdroj: Marques Brownlee/youtube.com)

Konečne prišiel. Dlho očakávaný model čínskeho výrobcu OnePlus oficálne uzrel svetlo sveta. Potvrdila sa väčšina špekulácií, ktoré sme vám pred časom zhrnuli aj do nášho článku.

Teraz je už len otázkou to, ako na návrat značky OnePlus medzi dostupné smartfóny zareagujú zákazníci. Nord si totiž nepripravil nič špeciálne, dokáže však osloviť v každom smere.

Prípravu zvládol na výbornú. V základnej verzii, ktorá bude mimochodom dostupná za cenu 409 eur, prichádza s procesorom Snapdragon 765G, 8 GB operačnej pamäte a 128 GB úložiska. To by malo stačiť väčšine používateľov.

S procesorom súvisí aj fakt, že OnePlus Nord podporuje rýchle 5G pripojenie. Rýchle je aj nabíjanie Warp Charge 30T, ktoré dokáže za pol hodinu nabiť zariadenie z 0 na 70 percent.

oneplus nord
Farebné prevedenia OnePlus Nord (Zdroj: Marques Brownlee/youtube.com)

Dostupný v dvoch farbách, Blue Marble (svetlá modrá) a Grey Onyx (šedá), prináša na zadnej strane štvoricu fotoaparátov. Hlavný, 48 MP Sony IMX586 je zhodný s OnePlus 8. Širokouhlý, 8-megapixelový má uhol záberu 119 stupňov. Dopĺňa ho makro (2 MP) a hĺbkový snímač (5 MP). O video sa báť nemusíte, zvládne aj 4K rozlíšenie pri 60 fps.

oneplus nord
Displej OnePlus Nord (Zdroj: Marques Brownlee/youtube.com)

Vo výreze 6,4-palcového Full HD displeja sa nachádza dvojica kamier. Hlavná má 32 MP a dopĺňa ju 8 MP širokouhlý snímač. Mimochodom, displej má 90 Hz obnovovaciu frekvenciu a ukrýva aj optickú čítačku odtlačkov prstov.

Do boja je tak novinka pripravená dostatočne. Prvé recenzie by mali ukázať, ako sa smartfón osvedčil v praxi a predajné čísla budú dôkazom toho, či sa úsilie OnePlus vytvoriť dostupný smartfón oplatilo.

—  MIN

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Autá Jaguar budú do roku 2025 na elektrický pohon

Autá Jaguar budú do roku 2025 na elektrický pohon

Britská automobilka Jaguar plánuje do roku 2025 začať vyrábať výlučne elektromobily a postupne ukončiť produkciu vozidiel so spaľovacími motormi. Spoločnosť Jaguar Land Rover, ktorú vlastní indický konglomerát Tata Motors, dúfa, že týmto krokom pomôže zvrátiť osud 86-ročnej značky..

Odoberajte náš newsletter