Nech si zožerú tie peniaze, keď nechápu na čo to je, odkazuje Matovičovi šéf Klubu 500

Vladimír Soták (Zdroj: SITA)

Premiér Igor Matovič (OĽaNO) sa po návrate z Bruselu síce pochválil podľa neho geniálnymi správami o miliardách, ktoré bude môcť Slovensko v nasledujúcich rokoch čerpať, ale reakcia veľkých zamestnávateľov z Klubu 500 neprekypuje nadšením. Práve naopak. Šéf Klubu 500 Vladimír Soták si nedával servítku pred ústa, keď Matoviča varoval, že ak nenavýši pomoc pre veľkých zamestnávateľov, tak pristúpia k prepúšťaniu a o prácu prídu tisícky ľudí.

Soták v emotívnom prejave pred novinármi zaútočil slovne na vládu a varoval, že v prípade ak bude pomoc od štátu pre zamestnávateľov pokračovať súčasným tempom, tak mnohé podniky budú nútené prepúšťať. Súčasná pomoc podľa neho pokrýva len približne 10 až 30 percent firemných nákladov a pokles tržieb je niekedy až polovičný, čo je z dlhodobého hľadiska neudržateľné aj pre firmy, ktoré mali finančné rezervy.

Podľa šéfa Klubu 500 nemajú zamestnávatelia problémy s ministrami, ale s ich šéfom, premiérom Igorom Matovičom. Soták tvrdí, že na rokovanie vlády bol opakovane predložený návrh na navýšenie podpory pre zamestnávateľov, ale bol vždy zamietnutý samotným predsedom vlády.

Na tlačovke k výške štátnej pomoci a výsledkom rokovaní v Bruseli Soták stratil v jednej chvíli nervy a pustil sa do premiéra. Nechýbali pritom vulgarizmy a tvrdé slová.

„Nech to zrušia. Nech si zožerú tie peniaze k*rva, keď nechápu, na čo to je. Na čo sedel predseda vlády v Bruseli a počúval tam štyri dni, že to sú peniaze na naštartovanie európskej ekonomiky. Na kieho Boha tam sedel? Aby prišiel a vykladal nám k*k*tiny?“ zaútočil Soták na premiéra.

Pomoc, ktorú od štátu dostávajú zamestnávatelia je dlhodobo terčom kritiky, podľa podnikateľov je nedostatočná a v mnohých prípadoch nepokrýva ani len náklady na platy zamestnancov, teda na udržanie zamestnanosti.

— TOP

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

50

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...