Twitter zakročí proti konšpiračnej teórii QAnon

Ilustračný obrázok (Zdroj: Unsplash.com)

Spoločnosť Twitter oznámila sériu opatrení zameraných proti konšpiračnej teórii QAnon. Na svojej sociálnej a mikroblogovacej sieti zakáže tisícky účtov, prestane odporúčať obsah spojený s QAnon a zablokuje zdieľanie súvisiacich URL odkazov. Twitter uviedol, že dúfa, že tým pomôže zabrániť “ujme offline”.

Twitter vo vyhlásení vysvetlil, že natrvalo zablokuje účty, ktoré porušujú jeho pravidlá, tweetovaním o QAnon. Zastavenie činnosti bude platiť pri účtoch, ktoré sa angažujú pri “porušovaní našich pravidiel týkajúcich sa viacerých účtov, koordinujú urážky okolo jednotlivých obetí alebo sa snažia vyhnúť predchádzajúcemu suspendovaniu” uviedla firma s tým, že je to “niečo, čo sme v posledných týždňoch videli viac”.

Opatrenie by sa malo podľa predpokladov dotknúť zhruba 150-tisíc účtov po celom svete. Počas uplynulých týždňov Twitter už podľa svojich slov za porušovanie pravidiel v tejto súvislosti odstránil viac ako 7 000 kont.

Ako vysvetľuje spravodajský portál BBC, QAnon je rozsiahla konšpiračná teória, ktorá sa z okraja sociálnych médií dostala do hlavného prúdu pozornosti. Jej nasledovatelia podporujú amerického prezidenta Donalda Trumpa a veria, že sa vysokopostavení zradcovia sprisahali proti nemu.

Podporovatelia QAnon sa spájajú s početnými ďalšími nepravdivými tvrdeniami, ktoré sa rozšírili na internete. Americký Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) minulý rok vydal varovanie o “domácich extrémistoch motivovaných konšpiračnými teóriami” a QAnon označil za potenciálnu vnútornú extrémistickú hrozbu.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

2

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

TikTok hrozí právnymi krokmi proti zákazu od Trumpa

TikTok hrozí právnymi krokmi proti zákazu od Trumpa

Zástupcovia videoaplikácie TikTok hrozia, že podniknú právne kroky proti novému zákazu, ktorý vo štvrtok vydal americký prezident Donald Trump. Šéf Bieleho domu podpísal dve nariadenia, ktoré začnú platiť o 45 dní a zakazujú transakcie v USA s čínskymi..