Dehonestovala pochod za život. Pracovníčka prezidentskej kancelárie čelí disciplinárke

Henrieta Hajtová (Zdroj: markiza.sk)

Dehonestačné slová Henriety Hajtovej, ktorá je súčasťou tlačového odboru úradu Zuzany Čaputovej, na adresu účastníkov prolife pochodu, majú dohru. Štátna zamestnankyňa sa nevyhne disciplinárnemu konaniu a nemožno vylúčiť jej postih.

Predmetné vyjadrenia„inkvizítoroch, pokrytcoch, pedofiloch a úchylákoch“ boli publikované na jej súkromnom profile na sociálnej sieti Instagram a krátko na to o nich informovalo hneď niekoľko spravodajských webov.

Stalo sa tak počas služobnej cesty prezidentky v New Yorku a hlava štátu prostredníctvom svojho hovorcu Martina Strižinca prisľúbila, že po návrate na Slovensko bude kauzu riešiť.

„Pani prezidentka sa od spomínaných vyjadrení ostro dištancuje, nesúhlasí s takýmito prejavmi, považuje ich za neprípustné. Sama volá po väčšom rešpekte v spoločnosti. Po návrate z Valného zhromaždenia OSN v New Yorku bude situáciu riešiť,“ odkázal toho času Strižinec.

A hoci sa Hajtová za svoje konanie ospravedlnila, očividne to nestačilo. Ako totiž informoval Nový Čas, nevyhne sa disciplinárnemu konaniu podľa zákona o štátnej službe.

„Bola zriadená disciplinárna komisia, ktorá posúdi závažnosť porušenia služobnej disciplíny,“ nechal sa pre médiá počuť prezidentkin hovorca.

— Tomáš Dugovič

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...