VIDEO Šofér v Paríži zastavil útočníka kričiaceho Alah akbar – vrazil doňho autom

Zbrane útočníka v Blanc-Mensil (Zdroj: Dailymotion.com)

Duchaprítomný občan zastavil v meste Blanc-Mesnil pri Paríži útočníka, ktorý sa ozbrojený mečom a puškou pokúsil zaútočiť na skupinu ľudí. Neznámy človek do útočníka narazil svojím autom, pričom ho následne okoloidúci odzbrojili a zavolali políciu. Tá čin zatiaľ nevyšetruje ako teroristický útok.

Motorista zastavil islamského útočníka v metropolitnom meste Paríža Blanc-Mesnil v departmente Seine-Saint-Denis. Svojím motorovým vozidlom narazil do muža, ktorý sa pokúsil zaútočiť pomocou meča a pušky na skupinku ľudí, informuje denník Le Parisien.

K pokusu o útok došlo o siedmej večer, pričom 32-ročný útočník sa skrýval blízko nešpecifikovanej recepcie, odkiaľ v tom čase odchádzala skupina ľudí. Za pokriku Alah akbar na nich zaútočil, no jeden z prítomných ľudí ho krátko na to zastavil nárazom svojho auta.

Alkohol, nie radikalizmus

Následne ho okolostojaci ľudia odzbrojili a zavolali políciu. Útočník, ktorý vyviazol bez vážnych zranení, nekládol odpor. Polícia uňho zadržala meč a nabitú poloautomatickú pušku. Po prehliadke jeho bydliska objavili aj dve ďalšie zbrane.

Napriek okolnostiam, ako aj jeho pokriku Alah akbar, nie je prípad vyšetrovaný protiteroristickou jednotkou. „Jednoznačne kričal Alah akbar, ale nemá žiadne vážne trestné záznamy ani nič iné, čo by mohlo naznačovať jeho radikalizáciu,“ uviedla prokuratúra v meste Bobigny. Útočník bol podľa polície pod vplyvom alkoholu.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

20

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

V Belgicku sa šíri britský variant koronavírusu

V Belgicku sa šíri britský variant koronavírusu

Najnovším ohniskom nového variantu vírusu je domov dôchodcov v meste Houthuls a dve školy v Antverpách. Nový variant koronavírusu, ktorý prvýkrát zistili vo Veľkej Británii, sa čoraz viac šíri v Belgicku. "Tento variant sa usadil v našej krajine,"..

Odoberajte náš newsletter