Nezastaviteľný Ronaldo si pripísal ďalší rekord

Cristiano Ronaldo (Zdroj: SITA)

Portugalský útočník Cristiano Ronaldo zariadil dvoma gólmi triumf proti Láziu Rím. Stará dáma si tak upevnila prvú priečku v talianskej Serii A.

Tím z hlavného mesta Talianska bol ešte donedávna ašpirant na titul Scudetta, ale záver mu nevychádza podľa predstáv. Práve Lazio malo pred sezónou vysoké ambície, aby vystúpilo z tieňa popredných talianskych tímov.

Zisk troch bodov im v poslednom zápase prekazila najväčšia hviezda Juventusu Cristiano Ronaldo. Svojimi dvoma presnými zásahmi sa dostal na čelo tabuľky strelcov Serie A. Kraľuje v nej spolu s Ciro Immobilem, ktorý oblieka práve dres Lázia Rím, ten sa presadil po strele z bieleho bodu v 83. minúte. Obaja majú na konte 30 gólov.

Ako mladík

V 35 rokoch Ronaldo neprestáva udivovať. Svojou fyzickou kondíciou pripomína stále 20-ročného mladíka, ktorý len začína svoju profesionálnu kariéru. Celkovo má v talianskej Serii A 50 gólov v 61 zápasoch.

Je to najrýchlejší počin v histórii. Prekonal rekord Ukrajinca Andrija Ševčenka, ktorému sa podarilo skórovať 50-krát v 68 zápasoch.

Ronaldo je momentálne jediný hráč s priemerom gólu na zápas.

Pri rekordoch ešte zostaneme. Stal sa jediným hráčom, ktorý strelil 50 gólov v troch najlepších futbalových ligách. Dokázal to v Anglicku, Španielsku a Taliansku. S jeho vášňou a niekoľkohodinovými tvrdými tréningami ho môžeme v tejto forme vidieť až do štyridsiatky. Opäť by súperil o zlatú loptu s jeho odvekým rivalom Argentínčanom Lionelom Messim.

Fanúšikovia si však budú musieť počkať, keďže organizátori potvrdili, že sa tento rok cena Ballon d‘ Or nebude udeľovať.

— Rastislav Harakaľ

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

MOV opakovane pohrozila vzpieraniu vylúčením z programu OH v Paríži

MOV opakovane pohrozila vzpieraniu vylúčením z programu OH v Paríži

Medzinárodný olympijský výbor (MOV) opäť pohrozil vylúčením vzpierania z programu OH 2024 v Paríži, ak Medzinárodná federácia vzpierania (IWF) nevyrieši vo svojom vnútri problémy s vedením federácie a s častým dopingom v tomto športovom odvetví. MOV informoval, že..

Odoberajte náš newsletter