Možno aj fotky vašich detí zverejnili na česko-slovenskej pedofilnej stránke. Správcovia ich najprv nechceli odstrániť

Záber jedného z komentárov z pedofilnej stránky ČEPEKu (Zdroj: televizeseznam.cz)

Fotky vašich detí na pedofilnom serveri? Aj to zažili niektorí rodičia, ktorí náhodne objavili fotky svojich ratolestí na stránkach československej pedofilnej komunity ČEPEK. Po požiadaní administrátorov stránky o odstránenie fotiek prišiel ďalší šok – správcovia webu to pôvodne odmietli. Po odvysielaní reportáže o tomto probléme však došlo k odstráneniu celej audiovizuálnej sekcie zo stránky pedofilov.

Šokujúca realita, o ktorej vie máloktorý rodič. Predstavte si, že nájdete fotky svojich detí na stránke československých pedofilov. Požiadate administrátora, aby fotky stiahol a on sa vám v podstate vysmeje do tváre – aj to zažili rodičia v Čechách, informuje Televízia Seznam.

V relácii trefne nazvanej „A dost“ televízia hostila rodičov, ktorí narazili na fotky svojich detí na spomínanom pedofilnom serveri. Ide o stránku Československej pedofilnej komunity (ČEPEK), ktorá minulé leto rezonovala aj na Slovensku po tom, ako jej administrátorovi dal v rozhovore priestor denník SME.

Na tejto stránke sa pritom vyslovene spomína, že danú komunitu združuje „erotická náklonnosť k deťom“. Organizácia je známa napríklad účasťou na pražských LGBT dúhových pochodoch.

Čo je však ešte šokujúcejšie, pri fotkách malých detí tam boli často uvedené aj ich mená, vek či napr. školy, ktoré navštevujú. Prirodzená reakcia viacerých rodičov teda bola, aby požiadali stránku o okamžité stiahnutie fotografií či videí ich detí. Odpoveď správcu serveru však bola šokujúca.

Požiadavka vraj nebola legitímna

Ten nepovažoval požiadavku matky na stiahnutie fotiek za „legitímnu“. „Fotografie nie sú uložené na našom webe, ide vo svojej podstate o odkazy na obrázky. Ale aj keby boli uložené na našom webe, sú to fotografie, ktoré sú už zverejnené na iných serveroch. Verím, že skrátenie priezviska vášho dieťaťa na iniciály bude vo vzťahu k ochrane jeho osobnosti postačujúce,“ znela odpoveď.

Pod fotografiami sa nachádza aj množstvo chlípnych či nechutných komentárov. „Asi som sa zamiloval. Troška mimo preferencií, ale aspoň dlhšie vydrží,“ napísal jeden z užívateľov pod video s trojročným dieťaťom.

S tou by som nielen varil

Vo vlákne o varení s malými deťmi zase užívatelia vyslovene naznačujú sexuálne aktivity s deťmi. „Presne také dievčatká úplne najviac zbožňujem. S tou by som nielen varil…“ píše otvorene jeden z pedofilov.

„Jéééé [sic], dievčatá očividne žijú u nás. Možno napríklad v Karlových Varoch. Takže, keby sa niekto s nimi chcel kamarátiť, nebude to mať ďaleko,“ píše ďalší z užívateľov. Keďže v daných príspevkoch sú často spomenuté školy, mená či aspoň približné bydlisko detí, môže ísť aj o návody pre pedofilov, ako deti vystopovať.

Čo na takúto situáciu hovorí zákon? GDPR pre deti na serveri pre pedofilov zrejme neplatí. Česká polícia preto ľuďom odporúča, ak by chceli dosiahnuť stiahnutie fotiek svojich detí, aby sa rovno obrátili na súd.

Sekcia bola odstránená

Stránka včera v reakcii na spomínanú reportáž odstránila celú audiovizuálnu sekciu z fóra, pričom vydala aj vyhlásenie k zverejnenej reportáži. Administrátori tvrdia, že už pred touto reportážou chceli upraviť pravidlá týkajúce sa prispievania fotiek detí ako aj osobných informácií o nich.

Konštatujú, že na ich portáli sa „skutočne nedeje žiadna nelegálna činnosť“. ČEPEK napriek tomu aspoň vydal ospravedlnenie rodičom a rodinným príslušníkom detí, ktoré sa takýmto spôsobom na stránkach objavili.

Obhajoba pedofilov na Slovensku

Pripomeňme, že zhruba pred rokom dal denník SME v rozhovore priestor pre správcu stránky ČEPEK. Nasledovali ďalšie články hlásajúce toleranciu voči pedofilom, napr. jeden nazvaný „Aj pedofil má právo na život bez predsudkov“. Titulok článku bol neskôr zmenený na „Neplatí, že každý je sexuálny násilník. Aj pedofila definujú konkrétne skutky“.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

66

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Za sobotu pribudlo 223 úmrtí

Za sobotu pribudlo 223 úmrtí

Za sobotu 27. februára pribudlo na Slovensku 223 úmrtí na ochorenie COVID-19. Ako ďalej informuje stránka Národného centra..

Odoberajte náš newsletter