Rowlingová nesúhlasila s hormonálnou terapiou a chirurgickou zmenou pohlavia u detí. Odniesli si to odtlačky jej rúk

J. K. Rowlingová (Zdroj: SITA)

Svetoznáma spisovateľka, autorka knižnej série o mladom čarodejníkovi Harrym Potterovi J.K. Rowlingová, ktorej dielo bolo aj sfilmované, sa opäť stala terčom kritiky za svoje názory voči LGBTI komunite. Tentokrát ju ktosi obvinil z transfóbie za to, že vyjadrila nesúhlas napríklad s tým, aby deti dostávali hormonálnu terapiu a podstupovali operačné zákroky na zmenu pohlavia. Odniesla si to jej pamätná plaketa.

Rowlingová bola v ľavicových kruhoch kedysi obľúbená pre jej nesúhlas s politikou Donalda Trumpa či nemalé finančné dotácie pre britskú Labouristickú stranu. V poslednej dobe je však naopak terčom kritiky a nevôle za jej vyjadrenia na adresu transrodových osôb.

Najnovšie sa terčom jej odporcov stala dlažobná kocka s podpisom a odtlačkami rúk v jej rodnom Edinburgu, ktorú inštalovali na jej počesť ešte v roku 2008.

Neznámy páchateľ polial plaketu červenou farbou. Podľa britských médií práve na protest proti Rowlingovej “tranfóbnym” vyjadreniam z uplynulého mesiaca.

Za vyjadrenia autorky Harryho Pottera sa proti nej obrátili aj herci, ktorí v rovnomennej filmovej ságe hrali hlavné postavy. Svoj hnev vyjadrili aj fanúšikovské stránky Rowlingovej diela. Tá najväčšia z nich dokonca otvorene vyzvala nadšencov Harryho Pottera, aby prestali nakupovať autorkine knihy a filmy inšpirované jej knihami.

Začiatkom júla sa objavila správa, že škola v Západnom Sussexe zrušila svoje pôvodné plány a upustila od myšlienky pomenovať svoju časť po Rowlingovej. Rodičom poslala škola odôvodnenie, v ktorom stálo, že spisovateľka už nie je vhodným vzorom pre komunitu.

— TOP

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

31

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Putin varoval pred zahraničným úsilím o destabilizáciu krajiny

Putin varoval pred zahraničným úsilím o destabilizáciu krajiny

Ruský prezident Vladimir Putin varoval pred úsilím zo zahraničia destabilizovať Rusko. Federálnej bezpečnostnej službe (FSB) v tejto súvislosti nariadil posilniť svoje úsilie. Na stretnutí s poprednými predstaviteľmi FSB šéf Kremľa poukázal na „takzvanú politiku obmedzenia vplyvu Ruska“. Tá..

Odoberajte náš newsletter