Veronika Remišová bude kandidovať za líderku Za ľudí

Veronika Remišová (Zdroj: SITA)

Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová sa bude uchádzať o post predsedkyne strany Za ľudí. V tejto snahe za ňou stojí aj exprezident Andrej Kiska. To sa však nedá povedať o všetkých straníkoch.

Prvá podpredsedníčka najmenšej koaličnej strany Za ľudí Veronika Remišová sa bude oficiálne uchádzať o post jej líderky. Informoval o tom portál Aktuality s odvolaním sa na dobre informované zdroje.

O Remišovej kandidatúre hovorí aj uznesenie z okresného bratislavského snemu. V ňom členovia ďakujú Andrejovi Kiskovi za odvedenú stranícku prácu či službu pre Slovensko ako takú a navrhujú na post novej šéfky práve v súčasnosti najviditeľnejšiu persónu celého hnutia.

Remišovú by ako svoju náhradu rád videl aj sám exprezident. Netajil sa tým ani v rozhovoroch, ktoré poskytol denníkom Sme a Nový čas a ktoré boli zverejnené niekoľko hodín predtým v piatok.

Nevhodné exprezidentove správanie?

V tejto otázke však nepanuje vo vnútri politického subjektu úplný konsenzus. Poslanci, ktorí by radšej videli v kresle predsedu Juraja Šeligu, ktorý vyšiel z prostredia organizácie Za slušné Slovensko, tlačenie na „pílu“ zo strany Kisku skritizovali.

„Nepripadá mi to ako ten najvhodnejší prejav úcty k ľuďom v regiónoch, v štruktúrach, ktorí držia našu stranu na svojich chrbtoch v území. A ktorí majú právo aspoň vo chvíli reštartu slobodne diskutovať o budúcnosti,” odkázal poslanec Miroslav Kollár na margo Kiskových vyjadrení a ich načasovania.

Zopár slov o minulosti

Súčasná ministerka pre informatizáciu sa profiluje ako protikorupčná bojovníčka. Do parlamentu sa prebojovala v roku 2016 na kandidátke OĽaNO. V roku 2019 ale stranu terajšieho premiéra Igora Matoviča opustila práve kvôli prestupu k bývalej hlave štátu.

V rokoch 2014-2018 pôsobila v komunálnej politike ako poslankyňa za Bratislavu – Staré mesto. V roku 2014 kandidovala aj do europarlamentu. V rámci kandidátky OĽaNO skončila na druhom mieste a do Bruselu/Štrasburgu sa neprebojovala.

Snem, na ktorom si strana definitívne zvolí nového predsedu/predsedkyňu, by sa mal uskutočniť zhruba o mesiac.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

7

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Súdna mapa je veľkou zmenou, patrí k nej rozsiahla debata

Súdna mapa je veľkou zmenou, patrí k nej rozsiahla debata

K rozsiahlej zmene, akou je súdna mapa, zodpovedajúco patrí aj rozsiahla debata. Uviedla to výkonná riaditeľka Via Iuris Katarína Batková vo svojom stanovisku, ktorú poskytla Katarína Žitniaková z Via Iuris. Batková reagovala na otvorený list viacerých sudcov, ktorí..

Odoberajte náš newsletter