Prítomnosť amerických vojakov v Európe je pre bezpečnosť občanov kriticky dôležitá, vyhlásil Naď

Minister obrany Jaroslav Naď (Zdroj: SITA)

Podľa ministra obrany Jaroslava Naďa je pre bezpečnosť občanov v Európe kriticky dôležitá prítomnosť NATO a amerických vojsk. Vyhlásil to na oficiálnej pracovnej návšteve Poľska po stretnutí s poľským ministrom zahraničných vecí.

Prítomnosť amerických vojsk v Európe je takpovediac večná téma, ktorá z času na čas stále rozvíri diskusiu o potrebe takéhoto druhu ochrany. Nie je tomu inak ani tentokrát pri návšteve ministra obrany SR v Poľsku.

Jaroslav Naď sa u našich severných susedov stretol s poľským šéfom diplomacie Jacekom Czaputowiczom a predsedom poľského parlamentného výboru pre národnú obranu Michalom Jachom. Návštevu označil za užitočnú a vo Varšave uviedol, že dôraz kladie spolu s kolegami z Poľska na európsku bezpečnosť. Vyzdvihol pritom úlohu vojsk NATO a USA.

„Potvrdili sme si, že jedným z hlavných záujmov oboch našich krajín je udržať bezpečnosť našich občanov na čo najvyššej úrovni. NATO a obzvlášť prítomnosť amerických vojakov v Európe sú pre ňu kriticky dôležité,“ uviedol Naď po stretnutí na svojom oficiálnom facebookovom profile s dovetkom #WeAreNATO.

Slovenský minister obrany dodal, že obrana úzko súvisí so zahraničnými vzťahmi. V tejto súvislosti si s poľskými partnermi porovnal hodnotenia aktuálneho vývoja vo svete.

„Navštívil som Spoločné výcvikové centrum síl NATO. Kontingent slovenských vojakov pôsobiacich v Centre vedie plk. Štefan Acsai. Bol som naozaj hrdý, keď som od veliteľa Centra generálmajora Adama Joksa počul, akú výbornú prácu tu odvádzajú a vzorne reprezentujú našu krajinu!“ informoval Naď v krátkosti.

NÁVŠTEVA POĽSKÉHO PARLAMENTU, MINISTERSTVA ZAHRANIČNÝCH VECÍ, ČI NAŠICH VOJAKOV SLÚŽIACICH V ŠTRUKTÚRACH NATO 👍Včera…

Posted by Jaro Naď – OĽANO on Thursday, July 9, 2020

— TOP

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

15

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...