Zamkne nás znovu Matovič? Po pribudnutí 53 prípadov vraví, že iba na ľudí sa nedá spoľahnúť

Igor Matovič (Zdroj: SITA)

Priaznivá epidemiologická situácia, ktorá dovolila uvoľniť opatrenia zavedené v snahe zabrániť šíreniu pandémie ochorenia Covid-19 sa, zdá sa, obracia k horšiemu. Za stredu (8.7.) Pribudlo 53 nových prípadov nákazy a premiér Igor Matovič (OĽaNO) naznačuje, že by mohlo dôjsť k obnoveniu niektorých opatrení.

Zodpovednosť Slovákov, ktorí patria k národom s najnižším počtom nakazených aj obetí, podľa Matoviča už nestačí. Premiér sa tak vyjadril po zverejnení aktuálneho prírastku nakazených na Slovensku.

„53 nových prípadov. Príliš veľa na to, aby sme sa naďalej mohli spoliehať len na zodpovednosť ľudí. Bohužiaľ,“ napísal predseda vlády na svojom facebookovom profile. Od nástupu do funkcie Matovič stále nemá hovorcu a informuje o svojich krokoch buď na tlačovkách, alebo ešte častejšie na Facebooku.

Správa, v ktorej Matovič naznačuje opätovný návrat k niektorým opatreniam sa pritom objavila skôr na sociálnej sieti ako v oficiálnych spravodajských agentúrach.

Dokonca ešte skôr ako na oficiálnej stránke korona.gov.sk, na ktorej vláda informuje o aktuálnom vývoji ochorenia. V čase písania článku boli na štátnom webe ešte len informácie aktualizované včera.

53 nových prípadov. Príliš veľa na to, aby sme sa naďalej mohli spoliehať len na zodpovednosť ľudí. Bohužiaľ.#ÚprimneOdvážnePreĽudí

Posted by Igor Matovic on Wednesday, July 8, 2020

— TOP

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

53

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...