Vaský bol prepustený na slobodu, tvrdí Martin Daňo. Má to však háčik

Rudolf Vaský (Zdroj: youtube.com)

Kontroverzný youtuber Rudolf Vaský mal byť prepustený na slobodu. Na sociálnej sieti Facebook to skonštatoval jeho niekdajší blízky spolupracovník Martin Daňo. Vyhraté však ešte nemá.

Súd dal údajne za pravdu obhajcovi Vaského Martinovi Pohovejovi a skonštatoval prieťahy v konaní. Prokurátor ale voči kladnému rozhodnutiu sudcu podal sťažnosť, čo znamená, že Vaský sa môže eventuálne pozrieť na slobodu najskôr až po jej odmietnutí.

Vaského pôvodne stíhali od konca minulého roka väzobne práve spolu s jeho bývalým kolegom Daňom, ktorý sa spolu s ním podieľal na výrobe videí, ktorými sa mali dopustiť trestného činu výtržníctva.

V januári súd oboch prepustil so zákazom publikovania. Vaský však aj po tom naďalej zverejňoval videá, vďaka čomu sa musel do väzby vrátiť, zatiaľ čo sa Martin Daňo zatiaľ zdržal ďalšej publikačnej činnosti.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

85

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Rozsudok v kauze Kuciak v stredu nepadne, pojednávanie presunuli

Rozsudok v kauze Kuciak v stredu nepadne, pojednávanie presunuli

Rozsudok v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a ďalších skutkov v stredu 5. augusta nepadne. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu Katarína Kudjáková. „Predsedníčka senátu Ružena Sabová zrušila termín stredajšieho hlavného pojednávania z dôvodu nutnosti..