Boris Kollár ostáva predsedom NR SR

Boris Kollár (Zdroj: SITA)

Predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár ostáva predsedom parlamentu. Dnes sa hlasovalo o jeho odchode, pričom svoje odvolanie navrhol sám.

Za odvolanie Borisa Kollára z funkcie predsedu Národnej rady Slovenskej republiky bolo v tajnom hlasovaní len 5 poslancov. Na odvolanie bolo potrebných 76 hlasov.

Poslanci koaličných strán SaS a Za ľudí sa hlasovania nezúčastnili. Členovia oboch strán viackrát vyzvali predsedu parlamentu, aby vyvodil politickú zodpovednosť a odstúpil z funkcie.

Divadlo pre ľudí

Podpredseda parlamentu Juraj Šeliga uviedol, že nerozumie, prečo Kollár podáva návrh na svoje vlastné odvolanie z funkcie a obvinil ho, že vydiera celú koalíciu.

Kollár minulý týždeň uviedol, že v prípade, ak by bol odvolaný zo svojej funkcie, jeho hnutie by zvážilo odchod z koalície. Predseda parlamentu označil Šeligu za farizeja.

Podľa opozície bolo celé odvolávanie len divadlom pre Slovensko. Poslanec Richard Raši uviedol, že niektorých poslancov dobehla minulosť, keďže mali v minulosti silné vyjadrenia na adresu terajšieho predsedu NR SR Andreja Danka.

— JOR/SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

19

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...