Kristus bol černoch a vedenie cirkvi je príliš biele, vyhlásil druhý najvyšší predstaviteľ anglikánskej cirkvi

Stephen Cottrell (Zdroj: Facebook)

Druhý najvyšší predstaviteľ anglikánskej cirkvi, arcibiskup z Yorku Stephen Cottrell, vyhlásil, že Ježiš Kristus bol černoch a v súčasnosti by sa pridal k protestom Black Lives Matter. Vadí mu tiež prílišné zastúpenie belochov v anglickej cirkvi.

Pochvala hnutiu Black Lives Matter a naopak, vynadanie cirkvi za to, že je príliš biela. Aj tak sa predstavil nový arcibiskup z anglického mesta York Stephen Cottrell pre denník The Sunday Times, pričom svoj nástup označil za „trápny.“

Trápne je to podľa neho preto, lebo on, ako beloch, nahradil vo funkcii predošlého arcibiskupa Johna Sentamua, ktorý je černoch. „Vedenie anglikánskej cirkvi je príliš biele, a dúfam, že pod mojím dozorom sa to zmení,“ uviedol.

Cottrella médiá označujú aj ako liberálneho modernistu, pričom on sám by rád oslavoval hnutie Black Libes Matter. Je presvedčený, že k protestom by sa pridal aj sám Ježiš Kristus – napriek tomu, že dané protesty sa mnohokrát zvrhli na násilnosti a rabovania.

Ježiš bol čierny

Ba čo viac, podľa nového arcibiskupa bol sám Ježiš vlastne čierny. „Ježiš bol černoch, ktorý sa narodil utláčanej skupine v okupovanej krajne,“ nechal sa počuť Cottrell. Svoju podporu tiež vyjadril pre tzv. LGBTQ+ kresťanov, ktorých by nerád vylučoval z náboženstva.

To, čo Cottrella naopak teší, je prijatie žien do vedenia cirkvi, avšak zdá sa mu, že zmeny v tejto oblasti sú až frustrujúco pomalé. Názor cirkvi na heterosexuálne manželstvá, ako hlavnú či správnu cesty pre sexuálnu aktivitu, zase označil ako niečo, čo by vraj mohlo byť lepšie formulované.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

31

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

V Česku potvrdili ďalších 323 ľudí nakazených koronavírusom

V Česku potvrdili ďalších 323 ľudí nakazených koronavírusom

Česká republika zaevidovala za uplynulých 24 hodín ďalších 323 potvrdených prípadov nákazy novým koronavírusom. Je to najvyšší denný nárast v krajine od 3. apríla. Ochorenie COVID-19 potvrdili od začiatku pandémie 18 060 osobám, pričom 12 749 sa už..