Nemci opäť tlačia na novú dohodu o kvótach na prerozdelenie migrantov

Ilustračný záber (Zdroj: SITA)

Nemecký minister vnútra vyzval v utorok svojich kolegov z Európskej únie (EÚ), aby sa dohodli na lepšom a spravodlivejšom riešení pre prerozdelenie migrantov zachránených pri pokusoch o preplavenie Stredozemného mora. Horst Seehofer pred spoločnou videokonferenciou so svojimi rezortnými kolegami povedal, že všetky členské štáty by mali prijať zachránených migrantov.

Nemecko dlhodobo presadzuje kvóty, na základe ktorých by 27 členov únie akceptovalo určitý počet migrantov, ktorí dorazia zvyčajne najprv do Talianska, Grécka či na Maltu. Mnohé krajiny však prijatie migrantov úplne odmietajú.

Napriek diplomatickým snahám Bruselu, aby krajiny EÚ zdieľali bremeno starostlivosti o žiadateľov o azyl, iba hŕstka členských štátov súhlasila na dobrovoľnej báze, že prijme migrantov zachránených v Stredomorí. Nemecko, ktoré momentálne drží rotujúce predsedníctvo EÚ, sa opätovne pokúša o nájdenie riešenia pre tento migračný problém.

“Nie sme len ekonomickou a bezpečnostnou úniou, ale tiež spoločenstvom hodnôt. Som presvedčený, že zachraňovanie ľudí pred smrťou utopením patrí do nášho spoločenstva hodnôt,” poznamenal Seehofer

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter