Nemecký minister vnútra zamietol štúdiu o rasovom profilovaní zo strany polície

Horst Seehofer (Zdroj: SITA)

Nemecký minister vnútra Horst Seehofer odmietol výzvy na štúdiu možného rasového profilovania zo strany polície. Plánovaná interná kontrola v súvislosti s extrémizmom je podľa neho dostačujúca. Informuje o tom agentúra AP.

“Takzvané rasové profilovanie nie je dovolené, toto sa učí počas prvého aj nasledujúceho výcviku a nedeje sa to,” povedal v pondelok novinárom hovorca ministerstva vnútra Steve Alter.

Ako ďalej uviedol, spravodajskú službu, ktorá podáva správy ministerstvu vnútra, požiadali, aby zostavila prehľad “extrémistických a rasistických tendencií” medzi štátnymi zamestnancami. Po tom, ako Seehoferovi agentúra na jeseň predloží správu, minister zváži, či sú potrebné ďalšie kroky, dodal.

Rozhodnutie ministra ho stavia proti ministerke spravodlivosti Christine Lambrecht, ktorá naopak tvrdí, že je dôležité preskúmať, či je v nemeckom policajnom zbore rasové profilovanie.

Aktivisti proti rasizmu v Nemecku sa sťažujú, že polícia pravidelne diskriminuje menšiny a vyzvali na nezávislú štúdiu, ktorá by v tejto veci poskytla dôveryhodné dáta.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

3

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter