Sme vo vašom dome, znelo od černošskej ozbrojenej domobrany pod konfederačným pamätníkom

(Zdroj: Facebook)

Parkom v meste Atlanta, nachádzajúcim sa pod známym konfederačným reliéfom, pochodovala černošská polovojenská jednotka žiadajúca odstránenie pamätníka. Podľa vedúceho parku sa „protest“ niesol v pokojnom duchu a nedošlo k žiadnym problémom.

Skupina ozbrojených protestujúcich, nazývaná NFAC (Koalícia nese*ieme sa), pochodovala v parku Kamennej hory v Atlante, v americkom štáte Georgia, informuje agentúra Reuters. Park je miestom tzv. konfederačnej hory Rushmore, na ktorej sú vyobrazení najznámejší predstavitelia Konfederácie počas jazdy na koňoch.

Videá na sociálnej sieti Twitter ukazujú niekoľko stoviek ozbrojených mužov a žien v čiernom, ako pochodujú v spomínanom parku. Mnohí z nich nesú pušky či brokovnice, ako aj pásy s nábojmi. Väčšinou ide o Afroameričanov, je však možné vidieť aj ľudí iných rás.

100% černosi

Podľa portálu Newsweek, odvolávajúc sa na zakladateľa NFAC, na „proteste“ neboli ľudia iných rás. „100 percent černosi,“ uviedol a dodal, že nemajú nič spoločné so zoskupením Black Lives Matter.

„Sme černošská domobrana. Nie sme protestujúci, nie sme demonštranti. Neprišli sme spievať, neprišli sme skandovať. To my nerobíme,“ povedal zakladateľ NFAC.

Na inom videu je zrejme vedúci sprievodu, ktorý do megafónu kričí: „Nevidím žiadnu belošskú domobranu… My sme tu. Kde ste vy? Sme vo vašom dome. Poďme na to!“ Odkazuje tak zrejme na zvyk viacerých extrémistických zoskupení, pre ktoré bola Kamenná hora významné miesto.

Odstráňte pamätník

Podľa vedúceho parku, Johna Bankheada, sa spomínaná polovojenská jednotka správala pokojne a mierumilovne. „Toto je verejný park, štátny park. Mávame tu protesty oboch strán, čas od času. Rešpektujeme prvý dodatok ústavy,“ uviedol vedúci.

NFAC požaduje odstránenie konfederačného pamätníka. Na Kamennej hore je totiž vytesaný reliéf, veľký 23 a 48 metrov, zobrazujúc prezidenta Konfederácie Jeffersona Davisa, a dvoch najvýznamnejších generálov Roberta E. Leeho a Thomasa J. Jacksona.  

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

28

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...