Rada RTVS označila Havranovu reláciu za elitársku a liberálno-propagandistickú

Michal Havran (Zdroj: youtube.com)

RTVS označila vo svojich dokumentoch diskusnú reláciu Večera s Havranom za elitársku a liberálno-propagandistickú. Neexistencia protiváhy voči nej vraj diskriminovala polovicu divákov.

Rada našej verejnoprávnej televízie (RTVS), označila vo svojich dokumentoch diskusnú reláciu Večera s Havranom za „elitársku“ a „liberálno-propagandistickú“. Uvedené pojmy sa objavili v správe o jej vlaňajšej činnosti.

Členovia mediálneho výboru Národnej rady SR Kristián Čekovský (OĽaNO), Monika Kozelová (OĽaNO) a Miroslav Kollár (Za ľudí) sa proti týmto termínom ohradili. „Pomenovať takto vlastnú reláciu je dosť drzosť,“ nechala sa počuť Kozelová.

V texte sa presnejšie objavila formulácia, že v minulom období sa RTVS nepodarilo priniesť debatnú reláciu, ktorá by podľa rady slúžila na „pluralitné vyváženie liberálneho propagandistického vysielania“ Večera s Havranom, v dôsledku čoho „polovica divákov zostala diskriminovaná“.

Predseda rady RTVS Igor Gallo na parlamentnom výbore ozrejmil, že z ich pohľadu ide naozaj o elitársky projekt, no toto hodnotenie vraj už úplne neplatí, nakoľko televízia priniesla konzervatívne ladenú reláciu Do kríža a prídavné meno „elitárska“ vraj napísali v úvodzovkách.

Šéf RTVS Jaroslav Rezník skonštatoval, že v tomto ohľade má iný názor ako Rada. Vraj je totiž prirodzené, že moderátor relácie Michal Havran zastáva určitý svetonázor. Sám je pritom spokojný o oboma projektmi, hoci priznal, že Do Kríža dosahuje lepšie čísla.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

52

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...