SaS a kiskovci to hrajú na ľudí, pri odvolávaní Kollára stiahnu chvost, hovorí Matovič

Igor Matovič (Zdroj: SITA)

Kauza plagiátorstva v diplomovej práci predsedu NR SR Borisa Kollára nebude mať v konečnom dôsledku efekt na koalíciu, myslí si predseda vlády Igor Matovič. V relácií TV Markíza uviedol, že keby skutočne došlo na odvolávanie predsedu parlamentu tak, ako to žiadajú koaličné strany SaS a Za ľudí, tak by jeho partneri ustúpili. Považuje to za divadlo pre ľudí.

Premiér Igor Matovič si myslí, že kritika predsedu parlamentu Borisa Kollára zo strany koaličnej SaS a Za ľudí je len hrou pre ľudí. Uviedol to v relácií TV Markíza Na telo plus, pričom dodal, že keď príde na možné odvolávanie Kollára, tak obe strany stiahnu chvost, informuje agentúra TASR.

Podľa Matoviča je dôležité, aby hnutie Sme rodina ostalo v koalícii – ide tu totiž o jej prežitie. Ak by odišiel Kollár zo svojho postu, nasledovať ho bude aj jeho strana, ktorá by koalíciu opustila. K výmene vo funkcii predsedu parlamentu však podľa predsedu vlády nedôjde.

Len taká hra

„Predpokladám, že na konci SaS aj Za ľudí stiahnu chvost a bola to len taká hra na ľudí,“ uviedol predseda vlády. Spomínaným koaličným stranám nestačilo ospravedlnenie predsedu NR SR, ako ani sľub, že titul nebude používať.

Ďalšou témou bola aj reforma voľby šéfa polície SR. Podľa Matoviča by bývalý šéf tímu Gorila Lukáš Kyselica, ani bývalý šéf polície Jaroslav Spišiak, neboli vhodnou voľnou. „Ja si myslím, že pán Spišiak už jednu šancu mal a stačilo,“ dodal.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

9

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...