Nepozornosť či medzery v zemepise? Premiér sa znovu sekol pri výbere správnej vlajky

(Zdroj: Facebook)

Šéf OĽaNO a náš najvyšší ústavný činiteľ Igor Matovič si na svojom oficiálnom komunikačnom kanáli pomýlil vlajku Chorvátska a Poľska. Pred vyše mesiacom zase prisúdil Maďarom vlajku Tadžikistanu.

Sociálna sieť Facebook je azda najpoužívanejším komunikačným nástrojom terajšieho premiéra Igora Matoviča (OĽaNO). Novinky zo súkromného aj politického života na nej často oznamuje aj za pomoci emotikonov či rôznych symbolov a v tejto súvislosti sa mu podarilo v krátko časovom slede už druhé geografické faux pas.

Na konci mája najprv v príspevku o otváraní hraníc s našim južným susedom zamenil vlajku Maďarska za vlajku Tadžikistanu. Po upozornení chybu napravil a neprajníkom odkázal, že „z neúmyselnej maličkosti urobia somára“. Takisto sa bránil tvrdením, že pri výbere správneho symbolu mu pomáhal jeho maďarský kolega József Berényi.

Prešlo zhruba 5 týždňov a tentokrát sa predseda vlády pre zmenu „sekol“ pri výbere správnej vlajky symbolizujúcej štát našich severných susedov. Do textu, v ktorom oznamoval posedenie na pive v poľskej metropole, totiž zakomponoval vlajku Chorvátska. Neskôr svoj preklep napravil.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

58

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter