V Čadci je situácia stabilizovaná, mesto uvoľňuje niektoré opatrenia

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Čadca od 6. júla opäť otvorí svoje materské školy a svoju činnosť obnoví aj dom kultúry a športové zariadenia. Vzhľadom na súčasnú stabilizovanú epidemiologickú situáciu o tom rozhodlo vedenie mesta na základe odporúčania krízového štábu. Mesto Čadca o tom informovalo na svojej internetovej stránke.

“Od 6. júla otvárame prevádzku materských škôl (MŠ) v prázdninovom režime. V mesiaci júl budú otvorené MŠ Hurbanova a MŠ Fraňa Kráľa, v auguste MŠ SNP a MŠ Janka Kráľa. Školské zariadenia budú dodržiavať prísne prijaté hygienické a preventívne opatrenia. Zároveň sa obnovuje činnosť centra voľného času a základných umeleckých škôl na území mesta,” informovala čadčianska radnica.

Rovnako od pondelka v Čadci obnovujú činnosť domu kultúry a športových zariadení. Od soboty 4. júla obnovia prevádzku mestskej plavárne s tým, že mestské kúpalisko bude otvorené od 6. júla podľa počasia.

Sprísnené hygienické opatrenia zaviedli v Čadci 26. júna po tom, čo zaznamenali nárast nakazených novým koronavírusom. Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Čadci eviduje od 19. júna do 1. júla celkovo 41 potvrdených prípadov ochorenia Covid-19 a podľa regionálnej hygieničky Xénie Lukáčovej je situácia stabilizovaná.

“Ohniská nákazy sú podchytené a monitorované. Úzkym kontaktom nariaďujeme domácu izoláciu, testovanie a zabezpečujeme všetky potrebné protiepidemické opatrenia,” uviedla Lukáčová. Napriek stabilizovanej situácii však predpokladá, že počet potvrdených prípadov v regióne ešte narastie.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...