Prečo si Matovič stále drží Kollára a namiesto neho by radšej trestal celé Slovensko?

Igor Matovič (Zdroj: SITA)

KOMENTÁR Napriek veľkohubým vyhláseniam na adresu niekdajšieho predsedu NR SR Andreja Danka, Igor Matovič dnes odmieta vyvodiť politickú zodpovednosť voči svojmu kolegovi Borisovi Kollárovi, ktorého trápi podobná kauza. Ak však Matovič odmieta zasiahnuť pri obyčajnej kauze plagiátorstva, ako chce riešiť korupciu a iné možné aféry na Slovensku?

Predseda vlády Igor Matovič tvrdí, že chce zabrániť rozpadu koalície. To je podľa neho dôvod, aby chránil Borisa Kollára na poste predsedu Národnej rady Slovenskej republiky. Aj keď s odchodom kollárovcov by koalícia nestratila parlamentnú väčšinu, viacero odborníkov verí, že by ich odchod mohol priniesť predčasné voľby.

Zatiaľ čo o vyvodzovaní politickej zodpovednosti v prípade Kollárovho predchodcu vo funkcii predsedu parlamentu nebola núdza, v prípade predsedu hnutia Sme Rodina využíva Matovič dvojaký meter. Ako možno teda premiérovi veriť, že zatočí s korupciou, keď zlyhal už v takejto relatívne jednoduchej kauze?

Čo sa stane, keď do toho celého započítane nefunkčnú pomoc pre ľudí zasiahnutých koronakrízou? Prečo by chcel predseda vlády namiesto Kollára trestať zvyšok Slovenska? Viac sa o problematike môžete dočítať v komentári na portáli Christianitas.

Text bol vydaný ako PR článok.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

11

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Slovenské psycho

Slovenské psycho

KOMENTÁR Myšlienke o tom, že najväčším kritikom Igora Matoviča z roku 2020 je Igor Matovič z roku 2019, bolo včera učinené..

Sú to proste pokrytci

Sú to proste pokrytci

KOMENTÁR Poznáte typické správanie psa, ktorý spoza plotu breše a cerí zuby ostošesť, a keď ho pustíte von za bránu,..

V USA vzniká rasistický kult

V USA vzniká rasistický kult

KOMENTÁR Na území Spojených štátov vznikol rasistický kult so všetkými prvkami, ktoré túto odvážnu a donedávna..

Fica je človeku takmer ľúto

Fica je človeku takmer ľúto

KOMENTÁR Robert Fico dnes dokázal zázrak. Vydoloval kúsky empatie aj z tých, ktorým by celé roky nenapadlo, že im bude predsedu..