Kto príde po Františkovi? Okruh možných budúcich pápežov zužuje nová kniha. Mená už poznáme

Pápež František (Zdroj: SITA)

Osemdesiattriročný Argentínčan Jorge Mario Bergoglio alias pápež František, ktorý vo vedení katolíckej cirkvi vystriedal Benedikta XVI., bude jedného dňa potrebovať nasledovníka. Potencionálnym adeptom sa venuje aj kniha, ktorá sa čoskoro objaví na pultoch.

Aj najvyššie postavený muž katolíckej cirkvi je len obyčajný smrteľník a skôr či neskôr bude potrebovať svojho nástupcu. Kto ním bude, sa definitívne dozvieme až po nasledujúcom konkláve, no experti znalí vatikánskej problematiky vedia okruh adeptov solídne zúžiť už teraz.

Jedným z nich je aj publicista Edward Pentin, ktorý sa otázke nástupcu pápeža Františka venuje vo svojej novej knihe Budúci pápež – vhodní adepti medzi kardinálmi. K jej napísaniu ho podľa vlastných slov dohnalo želanie samotných kardinálov, ktorí chceli bližšie spoznať kandidátov a to aj vďaka skúsenosti z poslednej hektickej voľby.

Čo hovoria v kontexte jej vydania na možné smerovanie katolíckej cirkvi odborníci? Koľko adeptov sa v knihe rozoberá? O koho ide? A na čo by sa mali v prípade svojho zvolenia zamerať? Odpovede na tieto základné otázky môžete už pred preštudovaním horeuvedného diela nájsť na portáli Christianitas.

Text bol vydaný ako PR článok

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

19

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Nemecká polícia objavila pri hraniciach s Českom 31 migrantov

Nemecká polícia objavila pri hraniciach s Českom 31 migrantov

Nemecká polícia a colníci objavili v nákladovom priestore chladiarenského auta blízko hraníc s Českou republikou 31 migrantov. Informovala o tom nemecká tlačová agentúra dpa. Vozidlo zastavili v utorok v noci na diaľnici A 17 vedúcej od hraníc k..